reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobry i skuteczny syrop

anaconda27

styczniówka2006
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2006
Postów
14 221
Miasto
Lublin
Witam :-):-)
Z racji tego że nadeszła brzydka i deszczowa jesień a moje dziecko które chodzi do przedszkola już zaczyna kaszleć pojawił się znowu odwieczny problem - jaki syrop kupić. W tamtym roku chyba już wszystkie możliwe syropy wypróbowałam i osobiście żaden mnie nie zachwycił. Może wy macie jakieś sprawdzone i skuteczne, interesują mnie i na kaszel suchy i mokry. Proszę o rady :-)
 
reklama
prawoślazowy z cynkiem i malinami jest bezpieczny, ale to tylko na chwilę pomaga. jednakże ulga jest. kiedy osobiscie bylam w potrzebie pilam znacznie wiecej niz sie zaleca. dzisiaj wypróbuję na dziecku;) malia syrop na kaszel dam znac za parę dni, jeśli będzie poprawa
 
Mam wypróbowane chyba pół apteki i jak na razie sprawdza się u młodego najlepiej SINECOD w tej chwili nie zamieniłabym go na inny.
Dla mniejszych dzieci są krople dla starszych syrop.
 
prawoślazowy syrop na kaszel jest ok, też go stosowaliśmy. możesz też kupić dziecku ogólnie na wzmocnienie jakieś witaminki w syropie - na pewno nie zaszkodzą, np . Kidabion.
 
anaconda27,to wszystko zależy, jaki efekt chcesz osiągnać, bo w ciągu dnia to jednak lepiej jest podawać syrop wykrztuśny, żeby do ewent. jakichś stanów zapalnych nie dopuścić, a na noc dobrze jest podawać hamujący kaszel, bo dziecko spać nie będzie mogło i się będzie mordować. A co do Kidabionu, to ja stosuję zamiast syropu kapsułki, ponieważ poza wszystkimi zaletami syropu mają jeszcze tę, że nie zawierają cukru.
 
reklama
Witaj, sama mam też już chyba z pół apteki na swojej półce w domu :( Ponoć PectoDrill na mokry kaszel jest dobry, natomiast dobre opinie wielu mam dotyczą Mucosolvanu.
Syrop prawoślazowy łagodzi też bolące gardełko. Sama robię też syrop z cebuli i czosnku: pokroić cebulę na plastry, wycisnąć ze 2 ząbki czosnku, wszystko wrzucić do słoika, zasypać łyżką cukru (jeśli dziecko nie ma alergii można użyć miodu), po godzinie jest już syropek. Trzeba zużyć w jeden dzień, bo bez konserwantów :)
 
Do góry