reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie robi kupy - dyschezja - 14 miesięcy

Cześć dziewczyny,

Mój synek ma 3 miesiące i jest karmiony NAN HA. Przestał samodzielnie robić kupkę kiedy skończył 3 tygodnie. Pomagałam mu czopkiem + masaż brzucha, ale bez olejku. Czasem termometr, ale bardzo się go boi.
Teraz wypróżnia się raz na dwa dni, ale zawsze potrzebna jest pomoc. Sam jak prze to się nie udaje, a widzę jak cierpi i wierci.
Już kompletnie nie wiem co robić, czy to możliwe, że przyzwyczaiłam go do pomocy i dlatego nie chce sam się wypróżnić? Co można podać 3-mies. dziecku? Wszystkie przeciery i kaszki są od 4-mies :(
 
reklama
Temat mi dobrze znany. Syn w dniu ukończenia 2 miesiąca przestał robić kupy ( wcześniej robił bardzo często ), dziecko było karmione tylko piersią. Potrafił przez cały tydzień się nie załatwić, pediatra twierdził, że trawi bezresztkowo, ale ja wiedziałam, że to nie prawda bo jak po kilku dniach bez kupki podawałam mu czopek wypróżniał się sporo i kupka była twarda jak kamień ( zawsze się bardzo namęczył ). Podawała mu soczki, herbatki na brzuszek, robiłam masaże, ale nic na dłuższą metę nie działało. Problem trwał jakieś 3-4 miesiące i właściwie sam się rozwiązał. Teraz robi kupki regularnie co drugi dzień. W razie potrzeby świetnie dział deserek z suszonych śliwek.
 
Do góry