reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwna wysypka

anik1979

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2005
Postów
16
Pomocy. Mój synek od kilku dni ma jakąś dziwną wysypkę. Prawie na całym ciele, ale najwięcej na nogach i na ramionkach. Wygląda to jak drobna kaszka, ale strasznie go swędzi, a szczególnie w nocy. Dzisiaj też zauważyłam, że ma też zaczerwienioną dupkę i pod siusiaczkiem, chociaż już dawno temu korzysta z nocniczka i nie nosi pieluch. Nie wiem, czy to też ma związek z wysypką, ale wszystkim jestem przerażona. Czy wasze dzieciaczki też coś takiego miały???
 
reklama
Ostatnio Hania miała prawie na całym ciele (opócz buzi i pupy), po tym jak zmieniłam jej oliwke po kąpieli...

Może zmieniałś proszek do prania? płyn do płukania? dodałaś czegoś do prania oprócz proszku?

Bo jeżeli jest to na całym ciele, to mi sie wydaje że to może byc kontaktowe.

Podawaj wapno do picia i oczywiście skonsultuj sie z lekarzem
 
od kosmetyków raczej to nie jest, bo od małego żadnych nie używam, ale chyba już znam przyczynę. Przestałam mu dawać owoce cytrusowe i powoli schodzi. Uważajcie też z cytrusami. Dzięki. Pozdrawiam.
 
przepraszam, że dopisuję sie do Twojego tematu nie mając nic do powiedzenia na temat wysypki Twojego synka, ale ponieważ w temacie jest mowa o wysypce, to muszę napisać coś o wysypce mojego synka. Ma dziwne krostki na wewnętrznej stronie dłoni lewej. Z daleka wyglada to tak, jakby miał 3 czerwone plamy, ale z bliska widac maleńkie, zupełnie niewyczuwalne w dotyku krosteczki. Są bezbarwne i jakby wypełnione wodą, ale są naprawdę maleńkie. Jest ich sporo i tworzą czerwone plamy. Nie wydaje się, że to go boli czy swędzi, ale cholerstwo mnie niepokoi. Proszę, jeśli macie jakies doświadczenie w tej sprawie to napiszcie!!!!!
 
a może to potówki. Teraz jest sezon grzewczy, więc powietrze jest suche i o takie wysypki łatwo. Mojemu synkowi zeszło po wapnie w płynie. Spóbuj swojemu dziecku go podawać i obserwuj tą wysypkę. Na pewno sama prędzej znajdziesz przyczynę niż lekarz.
 
ja myślę, że to może być grzybica - ale powinno swędzieć..............
nie sądzę, żeby potówki na wewnętrznej stronie dłoni występowały....
 
Witam wszystkie mamy!
Mam czwórkę dzieci i nie było siły aby któreś nie miało jakiejś wysypki , czy to potówka , czy odparzenie lub uczulenie. Moja pani pediatra kiedyś przepisała mi krem ELOCOM i szczerze mówiąc działa cuda na wszelkiego rodzaju wysypki, jest naprawdę rewelacyjny ( ale niestety tylko na receptę ) . Tak że polecam go w stu procentach , bo mi jak się tylko kończy od razu biegnę po receptę aby zawsze był w domu zwłaszcza przy dzieciach ( chociaż i ja go stosuje kiedy tylko zachodzi taka potrzeba)
 
witam
nie jestem pewna czy to odpowiednie miejsce na mojego posta, ale moj synek 2 dni temu dostal dziwnej wysypki na brzyszku, w okolicach pieluszkowych i czerwone plamki na glowie i kolo uszu. wczoraj krostki z brzuszka rozprzestrzenily sie na plecki. o dziwo-raczki i nozki ma wolne od tego dziwnego zjawiska. bylam u lekarza, ktory po bardzo krotkich ogledzinach stwiedzila,ze to alergia pokarmowa, tyle, ze synek nie jadl od tychodnia zadnych nowych pokarmow. owszem, zmienilam ostatnio plyn do plukania tkanin, ale to nie tlumaczy braku jakich kolwiek zmian na raczkach i nozkach. blagam pomozcie! czy to moze byc rozyczka?taka alergia pokarmowa, jesli to alergia, ile moze trwac?
ps. synek ma 8 miesiecy
 
reklama
:no::szok:ELOCOM to maść na sterydach więc radzę wam z nią uważać a zwłaszcza u małych dzieci :szok:
 
Do góry