reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gronkowiec!!!

Hania miała dokładnie takie same leki a do tego jeszcze biofuroksym, bidacyne i fortum i przez 3 tygodnie, a ile sie biedaczka wycierpiała przez te wenflony:-(. Jednen antybiotyk schodzil 2 godziny:-(. A czy córka do tej pory nie miała zadnych nawrotów chorobu? Co mowili lekarze?

miala nawrot jakis miesiac po skonczeniu leczenia...:no: tylko ze tym razem pojawilo sie na buzce, a wtedy miala na raczce,szyjce i pod paszka...
pytalam sie o mozliwe nawroty roznych lekarzy i kazdy mi odpowiadal ze to moze nawracac...
okropny jest widok wenflonu u tak malego dziecka...
 
reklama
A czy jak wystąpił nawrót też leżała w szpitalu? Też gronkowiec był we krwi, czy już "tylko" na skórze? Jakie wtedy leki dostała?
 
tez wystapil na skorze, ale juz nie byla potrzebna hospitalizacja...dostalysmy masc (nie pamietam nazwy, ale jak ja znajde to napisze jaka) i jakis tydzien smarowania i przeszlo...na wszelki wypadek trzymam masc i jakby co to odrazu posamruje...ale odpukac od jakis 4 miesiecy nie byla potrzebna
 
Byłam dziś z Hanią u lekarza rodzinnego, bo ten nitrofurazon n ic nie pomagał i pojawi ły się przez weekend nowe bąble! Zapisała nam Triderm... Nie wiem, co sądzić o tym leku, bo sugerowała, że mamy iść do dermatologa (jakby chciała odsunąć od siebie odpowiedzialność) a w necie wyczytałam, że to jakiś steryd... Wiecie coś na ten temat? Nie wiem czy wykupić ten lek, czy sie wstrzymać i jednak do dermatologa pójść...?
 
Byłam dziś z Hanią u lekarza rodzinnego, bo ten nitrofurazon n ic nie pomagał i pojawi ły się przez weekend nowe bąble! Zapisała nam Triderm... Nie wiem, co sądzić o tym leku, bo sugerowała, że mamy iść do dermatologa (jakby chciała odsunąć od siebie odpowiedzialność) a w necie wyczytałam, że to jakiś steryd... Wiecie coś na ten temat? Nie wiem czy wykupić ten lek, czy sie wstrzymać i jednak do dermatologa pójść...?

proponuje udac sie do dermatologa-pediatrzy nie maja pojecia o chorobach skory!
 
jeny tak was czytam iiiiii mam cały czas nadzieje ze to nie gronkowiec


a czy w aptece mi sprzedadza ta masc Neomycinum bez recepty?
juz dzis bym kupiła i smarowała
 
Neomycinum to jest antybiotyk w sprayu, i niestety musi to przepisać lekarz. w czasie stosowania pojawiło się może z dwa małe bąbelki ale od razu smarowałam pigmentum(chyba mozna je dostać bez recepty, ale nie jestem pewna) i pryskałam Neoucinum.Oczywiście rezim sanitarny wprowadziłam, przewijałam Elę po uprzednim myciu rąk i każdy kto chciał ja dotknąc też musiał mieć umyte rece, wazne jest też żeby mieć związane włosy, aby nie miały kontaktu ze skóra dziecka, tam też moze czaic się gronkowiec. Wizyta u dermatologa może pomóc, radze podejść...
Pa ucałowania dla córci Dorrcia
 
Ja mysle, ze jak masz zaprzyjazniona apteke to powinni.
Jak widzialam zdjecie to nie wiem czy to nie jest np. czyrak. Napisze Ci objawy: wykwitem pierwotnym ( tym na samym poczatku) jest guz, na ktorego szczycie po ok 6 dniach wytwarza sie krosta(czyli ropa) przebita wlosem.( choc u niemowlaka trudny ten wlos do zobaczenia tak naprawde). Czyli czyrak wyglada jak wielka zaogniona krosta.daje duza bolesnosc. Niestety to zakazenie gronkowcem zlocistym. CZYRAKI ZLOKALIZOWANE W GORNEJ POLOWIE TWARZY MOGA JAKO POWIKLANIE DAC ROPNE ZPALENIE OPON MOZGOWO RDZENIOWYCH.
Agusia najlepiej wybierz sie z mala do dermatologa.
 
Krem Triderm wskazany jest w leczeniu objawowym zmian zapalnych skóry podatnych na kortykosteroidy, powikłanych wtórnymi zakażeniami wywołanymi przez drobnoustroje wrażliwe na składniki preparatu.
Wykazano skuteczność klotrimazolu w leczeniu grzybicy stóp, grzybicy pachwin i krocza oraz grzybicy skóry nieowtosionej wywołanej przez Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum i Microsporum canis; kandydozy spowodowanej przez Candida albicans oraz łupieżu pstrym wywołanym przez Melassezia furfur (Pityrosporum obiculare).
Do bakterii wrażliwych na gentamycynę zalicza się szczepy paciorkowców (grupy A; beta-hemolizujące, alfa-hemolizujące), gronkowiec złocisty (szczepy koagulazo-dodatnie, koagulazo-ujemne oraz niektóre szczepy wytwarzające penicylinazę) oraz bakterie Gram-ujemne: Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes, Escherichia coli, Proteus vulgaris i Klebsiella pneumoniae.
Warto poszperać w necie. Pa
 
reklama
Neomycinum jest tez jako masc. Stosowana glownie do oczu. Ale niemowlakom i innym malym dzieciom stosuje sie nie tylko do oczu, ale do nosa przy ropnych katarach, ogolnie tam gdzie ropa tam mozna. Stosuje sie glownie wlasnie na gronkowce. ( nie tylko zlociste). Nie dziala na paciorkowce.
Ogolnie mozna powiedziec, ze tam gdzie ropa tam gronkowiec. Lacznie wlasnie z katarami bakteryjnymi, stanami zapalnymi na skorze i blonie sluzowej, gardla.
marianna miala wlasnie stan zapalny ropny na dziasle pod warga od uderzenia i neomycyna jej pomogla elegancko.
 
Do góry