reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszel u dziecka tylko podczas snu

monia_26

Mama Kingusi :*
Dołączył(a)
24 Sierpień 2010
Postów
1 063
Miasto
świętokrzyskie
Witam!


Moja córka (21 mcy) od 5 dni pokasłuje podczas spania, zarówno podczas drzemki jak i w nocy. Wygląda to mniej więcej tak, że gdy pójdzie spać to albo zaraz po zaśnięciu albo jakieś 2-3 godz. po zaczyna kasłać. Nie jest to jakiś męczący, duszący kaszel, ale bardziej przypomina kaszel mokry. We wtorek wieczorem, gdy zasnęła, zaczęła kasłać i zwymiotowała i jedzeniem i wydzieliną. I tak jej jeszcze się zdarzyło zwymiotować przy kaszlu 2 razy. Byłam z nią we wtorek u lekarza, na drugi dzień od pojawienia się kaszlu, ale lekarz żadnego przeziębienia czy zapalenia nie stwierdził, ani nic podobnego, gardło ok, osłuchowo ok. Temperatury nie ma ani żadnego kataru. Jest wesoła, ma spory apetyt. Poza kaszlem wszystko ok. Lekarz podejrzewa, że może to być na tle alergicznym, dał syrop Aerius (przeciwalergiczny) i Pulneo (wykrztuśny). Wiem, że o zdrowie dziecka nie powinno się radzić na forum, bo pewnie za parę dni znów odwiedzimy pediatrę, ale chciałam zapytać, czy są Mamy, których dzieci miały/mają podobnie?

Mnie dziwi kaszel tylko podczas snu raz w ciągu nocy czy podczas drzemki. Nigdy córka wcześniej nie kasłała. Dodam, że rzadko choruje, 2 razy (jak była malutka) miała zapalenie ucha i ze 3 razy katar. Ostatnio przed świętami wielkanocnymi. Do 9 mca życia miała podejrzenie alergii na mleko, ale potem udało nam się przejść na zwykłe mm. I do dziś jest ok. Nie wykazuje żadnych objawów alergicznych na skórze itp.
 
reklama
witam!
moja corka ma to samo,zaczelo sie rok temu zima,przez lato bylo ok.potem na jesien powrot kaszlu.U nas jest taka sytuacja,ze mieszkamy we Wloszech...chodze do lekarza za kazdym razem,co zaczyna kaslac,daje lekarstwa przez jakis czas jest ok.potem znow sytuacja sie powtarza.Teraz powiedzial,ze jak sie powtorzy po kropelkach to da na testy alergiczne.
Dzisiaj w nocy tzn.troche dziwne bo nad ranem zaczela kaslac,ale to chyba nie ten kaszel bo obecnie ma katar i moze przez to.A tak zawsze jak szla spac,rozgrzewala sie i zaczynala kaslac.
Mucosolvan czopki byly dobre,a teraz jakies kropelki dal,ale sie skaczyly nie pamietam nazwy.
Acha doktor sie pytal czy jest wilgotno u nas w mieszkaniu,bo mozliwe ze od tego,bo latem kaszlu nie ma.
 
U nas było też tak samo... najpierw córka była na bebilonie pepti, bo nie tolerowała normalnego mleka, pojawiały się plamki na buzi, ból brzuszka itp., potem przeszłyśmy na zwykłe mleko i było Ok, dr z poradni stwierdziła, że jest już OK i "nietolerancja" jej przeszła.
Córcia chorowała zawsze w tym samym czasie, na Wielkanoc, potem w wakacje i na początku okresu grzewczego... no i okazało się, że ma alergię na leszczynę (kwitnie powiedzmy na Wielkanoc, dlatego Natalcia zawsze wtedy była chora), podobnie było na początek wakacji - chyba wtedy brzoza kwitnie, i na Boże Narodzenie (na roztocza, sucho w domu, przedszkolu itp.), kaszel był w nocy, ale antybiotyk na to dostawaliśmy, bo jej przechodziło od razu na oskrzela, no i teraz jesteśmy na eariusie, do tego singularis i jest OK. Kaszel się skończył, no i nawet, jak Młoda zachorowała, to nie miała zapalenia oskrzeli, tylko anginę.
 
po pierwsze to ja bym jednak odstawiła ten syrop wykrztuśny z dwóch powodów, po 1. jeżeli kaszel jej nie męczy wystarczy opukiwanie plecków (kiedy mała kaszle weź ją na ręce i opukaj plecki, pomoże wykrztusić) po 2. skoro kaszel jest tylko w nocy to nie ma sensu podawać go w dzień (na noc syropów wykrztuśnych się nie podaje bo wymuszają odruch wykrztuśny i dziecko się męczy) ... sprawdźcie czy w mieszkaniu nie jest zbyt wilgotne lub zbyt suche powietrze, bo to częsty problem ... spróbuj też zmienić dziecku pościel na inną ... poza tym nie ma powodu do obawy skoro kaszel nie przybiera na sile, nie powtarza się w dzień i nie męczy dziecka ... czasem warto skorzystać z porady na forum jeżeli w tym samym czasie masz kontakt z lekarzem, bo lekarz to jedno a doświadczenie mam to drugie :-D
 
moja siostra w wieku 3 lat dostała uczulenia na pierze. nagle zaczęła w nocy kaszleć, a spała na poduszce z piórami. po zamienieniu na pościel antyalergiczną wszystko minęło.

natomiast jeśli byłby to kaszel suchy to radzę zbadać owsiki!
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję Dziewczyny za porady! Dzisiejsza noc bez kaszlu. Sama nie wiem, może ten syrop przeciwalergiczny zaczął działać.

kasia-matiy, Wasze porady nieraz już były bardzo pomocne :-D Masz rację, doświadczenie Mam na pierwszym miejscu :-D Syropu na kaszel nie podaję na noc, 2 razy dziennie, ostatni raz najpóźniej o 16.00.

kasiekz, też myślałam, że może zbadać kał na pasożyty...Ale pozostałe objawy mi nie pasują. Hmmm, poczekam jeszcze, może rzeczywiście to alergia...Mała nie śpi na poduszce z pierza, a przykrywana jest kocykiem.
 
u nas było podobnie...
kaszel jak tylko Jasiek położył się spać... kaszel tak silny że prowadził często do wymiotów..w dzień - zero kaszlu...
przez 3 lata leczyliśmy dziecko na astmę... jak miał 6 lat alergolog zleciła spirometrię... jej wynik był bardzo dobry - tak dobry, ze dziecko z astmą nie miało prawa takiego mieć...
wysłała nas do gastroenterologa...okazało się że Jasiek nie miał astmy, nie miał alergii tylko...refluks żołądkowo - przełykowy...
odpowiednią dietą, podniesieniem wezgłowia w łóżku - pozbyliśmy się kaszlu ;-) i żadnych leków nie stosujemy ;-)
 
reklama
monia_26 dlatego własnie uważam że podawanie syropu wykrztuśnego jest bezcelowe skoro dziecko nie kaszle w dzień, tym bardziej że osłuchowo jest ok ... ogólnie co do syropów to najlepiej stosować jak najrzadziej szczególnie u maluchów do 3 roku życia!!! nasza pani pediatra nawet przy dużym kaszlu mokrym nie dawała syropów żadnych jeśli osłuchowo było dobrze, bo te syropy częściej szkodzą niż pomagają ... a alergia może być nie tylko na pierze w pościeli, ale np. roztocza itp. a może akurat skończyło się pylenie jakiś roślin i dlatego kaszel przeszedł już
 
Do góry