reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krostki na twarzy

daszka

mama Jasia
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2007
Postów
265
Miasto
Scunthorpe, UK
Na buzi mojego synka pojawiają się krostki z białym wierzchołkiem. Zazwyczaj w miejscu gdzie się podrapie na policzku. Goją się bardzo szybko, ale często obok pojawiają się następne i tak w kołóko. Przemywam buzię czystą wodą albo rumiankiem zmieniając waciki przy kazdym zmienionym miejscu, ale to niespecjalnie coś daje... czy można posmarować takie miejsca maścią np Tribiotic? |Czy miałyście podobny problem i jak sobie poradziłyście?

Pozdrawiam
 
reklama
Witaj daszka!
To pewnie jest zwykła potówka lub tzw. kaszka u niemowlaków jest to częste , a zwłaszcza zimą. Tribiotiku bym ci nie polecała u tak małego dziecka natomiast na twoim miejscu poszła bym do pediatry i poprosiła o krem ELOCOM jest świetny na wszelkie wysypki , uczulenia a także na odpażenia. Ja mam czwórkę dzieci i od zawsze stosuje ten krem i jak tylko mi się kończy od razu lece do lekaża po receptę i jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłam bo jest naprawdę świetny. Powodzenia.
 
hymm kurcze moj synek ma jakies uczulenie na buzce ale tylko na buzce..wyglada to jak male pryszcze i jest lekko zaczerwnienione..gdy todotykam to takie uczucie tarki..sprubuje ten elocom moze pomoze...boje sie troche by to nie byla skaza bialkowa...:baffled:
 
Elocom jest maścią sterydowa, która można używać na niewielkie powierzchnie ciała i to w porozumieniu z lekarzem. Tigri23 to co ma Twój synek trochę wygląda na alergię. Spróbuj się przyjrzeć diecie i odstawić podejrzane produkty, może uda Ci sie znaleźć przyczynę za pomocą diety eliminacyjnej. I skontaktuj sie z lekarzem.
 
witam, moj synek tez ma krostki na buzki, raczej wokol ust, lekarz powiedzial ze to od smoczka i sliny, sobie podraznia, czasami znikaja ale tylko na troszke, rano wogole prawie ich nie ma, a w ciagu dnia raz ma wiecej a raz mniej, moze to od raczek czy innych zabawek ktore bezprzerwy od chyba 3 miesiecy pcha do buzi, zabki napewno mu ida, ale z tymi krostkami wolcze juz 3 miesiace, poradzcie mi jakies masi, uzywalam nivea dla niemowlat i penatol.
 
Do góry