reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lacidofil, lakcid a skaza białkowa

ywka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2005
Postów
293
Dziewczyny pomóżcie! Moja mała ma zapalenie oskrzeli, bierze antybiotyk, co wywołało u niej rozwolnienie. Czy ja mogę podać jej któryś z tych środków? Jeżeli nie, to powiedcie czym leczycie swoje pociechy z biegunki! Help!
Pozdrawiam
Ywka
 
reklama
Wydaje mi się, że powinnaś podawać to co wymieniłaś. Ale Lacidofil zawiera więcej tych potrzebnych bakterii.I jest skuteczniejszy. Jeżeli się obawiasz skazy to raczej nie powinnaś. ja karmię małego i brałam antybiotyk i lacidofil i małemu nic nie było.
A jeżeli masz wątpliwości to skonsultuj to z lekarzem. A tak poza tym to lekarz raczej powinien zalecić branie któryś ze specyfików (lakcyd, lacidofil, trilac) przepisując antybiotyk małemu dziecku.

Pozdrawiam i życzę dla małej szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Tez myślę że powinnaś podawać dziecku któryś z tych preparatów.Moje oba chopaki mają skazę białkową i zawsze im dawałam lacidofil.Jedno z drugim nie ma chyba związku.
 
Dzięki dziewczyny. Podaję lacidofil i po dwóch dniach zaczęłam sie zastanawiać, czy na pewno dobrze robię, ale jeżeli Wy też dawałyście to w porządku.
Dziękuję i pozdrawiam
ywka
 
Mysle ze spokojnie mozesz dawac lakcid.Mi dzis go przepisał alergolog dla dzieciaków do anybiotyku a przeciez wie doskonale o skazie.
 
Daję lacidofil, bo w lakcidzie jest mleko odtłuszczone (czy coś w tym rodzaju). Przejmuję sie tak, bo od jakiegoś miesiąca mała ma plamy na ciałku i nie mogę ich zwalczyć, mimo diety bezmlecznej w 100%! Może trzeba jej podać coś odczulającego? Czy któraś z Was dawała maleństwu zyrtek?
 
Tak zasugerował, że może trzeba podawać zyrtek albo "trochę hormonów" - to cytat. I troche sie tego obawiam, sama jadłam dłuższy czas zyrtek i po nim przytyłam, ale ja juz duża jestem  ;), nie wiem tylko jak zareaguje taki maluch. Nie mówiąc juz o hormonach!  ::)
Możesz Słowiczku napisać jak długo podawałaś dziecku i jaki był tego efekt? tzn. Czy działało i jak?  :)
 
Zyrtek przepisał nam pediatra jak Gaba zaczęła chorować. Głównie na zapalenia górnych dróg oddechowych. Potem wyszła sprawa z alergią pokarmową i tu alergolog kazał również podawać. W sumie podawałam jakieś półtora roku. Efekt-spadek choróbsk. Z pokarmówki też już wszysłyśmy, ale myślę, ze dodatkowo ma tu swój udział - wiek dziecka. Gaba poprostu mogła wyrosnąć z alergii pokarmowej.
Nie podaję małej już zyrteku ponad pół roku. I myślę, że jest OK.
Właśnie ostatnio doczytałam, że po zyrteku można przytyć. Moja Gaba jest z reguły chudzielcem a w tym okresie kiedy brała zyrtek rzeczywiście fajnie zaczynała wyglądać. ( teraz tak sobie kojarzę).
 
reklama
Dzięki Ci bardzo! Moja właśnie nie jest taka chudziutka, jest nawet taką kluseczką i dlatego sie obawiam ale porozmawiam z pediatrą. Nie wiem tylko co sądzic o tych hormonach.......
 
Do góry