reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mokry kaszel - zakaz podawania syr. wyksztuśnego

eddi29

MamaZosiaszka
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2009
Postów
226
Miasto
śląsk
Co myślicie o zakazaniu przez lekarza podawania syropów wykrztuśnych?
Mam dwie chore córki. Obie mają ropny katar, czerwone i rozpulchnione gardło i okropny mokry kaszel. Przez tydzień leczyłyśmy się domowymi sposobami plus czyszczenie noska, witaminki itp. W piątek wieczorem dotały silnej gorączki i ataku mokrego kaszlu. Pojechałm z nimi na nocny dyżur, obawiałam się co będzie w sobotę i niedzielę. Starsza dosłał bactrim a młodsza antybiotyk ceclor oraz syrop flawamed. Gorączka po dwóch dnia zeszła ale kaszel jest nadal silny i mokry plus katar ropny. Dzisiaj byłyśmy na kontroli w naszej poradni i dostałyśmy upomnienie "zakaz podawania syropów wykrztuśnych przy mokrym kaszlu, bo produkują wydzielinę" ?! Młode mają dokończyć leki plus starsza ma brać 3x25 kropli sinupretu i obie pić Stodal. Zgłupiałam bo dwóch lekarzy i dwa różne zalecenia.
 
reklama
Ja zawsze przy kaszlu mokrym dostaję dla moich dzieciaczków flegaminę w kropelkach, pierwszy raz się spotkałam z tym żeby nie podawać leków wykrztuśnych
 
Ja podobnie uważam...Przy mokrym kaszlu podaje się syrop wykrztuśny, po to własnie, żeby wydzielina szybciej i łatwiej schodziła, a nie produkowała się. Tak do tej pory rozumiałam podawanie syropu na kaszel mokry. Ale lekarzem nie jestem. Jana Twoim miejscu skonsultowałabym to jeszcze z trzecim lekarzem, bo też pewnie bym zgłupiała.
 
ja też zgłupiałam, a trzeciego lekarza nie mamy. W poradni tylko jeden a prywatnie z dwójką dzieci nie wyrobie finansowo. Kurcze sama nie wiem.
 
Często pojawia się ropny katar?? Jak tak zrobiłabym wymaz z nosa i gardła. Nie wie czy twoje małe szczepione przeciw pneumokokom moja nie była i powtarzał się silny ropny katar i oprócz pneumokoków jakieś inne świństwa w nosie powychodziły
 
Ropny katar ma drugi raz w tym roku. Na pneumokoki i inne podobne były szczepione. Wymaz chyba musi zalecić lekarz bo ja nie mam pojęcia jak i co.
 
my też wiecznie na wykrztuśnych i to sie wydaje naturalne. Nie znam lekarza, który by uważał inaczej. chociaż przyznaję,że moje chłopaki różnie reagują na syropki wykrztuśne przy mokrym kaszelku
 
nasza pani pediatra również nigdy nie podawał syropu wykrztuśnego jeżeli syn radził sobie z wykrztuszaniem, tzn. było słychać że wydzielina się odrywa itd. kazała tylko dziecko oklepywać ... te syropy nie powodują zwykle że wydzieliny jest mniej ale wywołują odruch kaszlu najczęściej lub już istniejąca wydzielinę rozrzedzają (czyli w efekcie jest jej więcej) i w sumie jeżeli dziecko sobie z kaszlem w miarę radzi to nie ma potrzeby podawania, a już tym bardziej nie podawać na noc!!!
 
Wielkie dzięki za odpowiedź, chyba o to chodziło naszej lekarce. Młode same potrafią wykaszleć się i coś im sie tam odrywa tylko jak długo to będzie trwało. Młodsza kaszle juz ponad tydzień a starsza 5 dni. Co prawda biorą antybiotyk i bactrim ale efektów nie ma, jedyne co to gorączka zeszła. Raz jeszcze dzięki za odpowiedź.
Kasiu a co Ty podajesz swojemu synkowi jak tak kaszle, masz jakieś sposoby???:-)
 
reklama
oklepuję dziecku plecki najczęściej, oprócz tego przy każdym przeziębieniu itp. podaję mu herbatkę rumiankową z miodem i cytryną, kaszel tygodniowy to raczej norma ale dłuższy wymaga konsultacji z lekarzem ... co do antybiotyków to nie wiem jakie są wskazania ale zwykle przeziębienia i kaszle mają podłoże wirusowe, a antybiotyki działają tylko na bakterie - stąd brak poprawy - u was wyczytałam jednak ropny katar i być może właśnie na to jest antybiotyk ... często podaję też Lipomal, zawarty w nim wyciąg z lipy też pomaga przy kaszlu, jedna z powodzeniem można stosować po prostu miód lipowy do tej herbatki rumiankowej o której wspomniałam (u nas leczymy nią całą rodzinkę zawsze ;-)) - jest tylko taka zasada że miodu i cytryny nie zalewamy wrzątkiem i bardzo gorącą wodą bo wysoka temperatura niszczy witaminy i właściwości miodu, zwykle pije się około 3 szklanek w ciągu dnia (bo co za dużo to też niezdrowo ;-)) ... ogólnie przy kaszlu wskazane jest picie dużych ilości płynów (poza soczkami i unikamy cukru i czekolady bo podrażnia), nawilżanie powietrza w domu (szczególnie w tym okresie gdy grzeją już grzejniki), możesz też zaparzać siemię lniane i dodawać do picia, będzie łagodziło podrażnione gardełko ;-)
 
Do góry