reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawracające zakażenie drug moczowych

Gorzata2009

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
64
Miasto
Lublin
Witam
Czy są mamusie których dzieci chorowały lub chorują na zakażenia drug moczowych?
Moja córcia ma po raz drugi-pierwszym razem byliśmy w sszpitalu-drugie ma teraz po niespełna 2 mc :((bakterie itd-anybiotyki
teraz czeka nas cystografia-jestem przerazona -możecie coś więcej powiedziec na ten temat?lala ma 2,5 roku-skąd to się bierze
pozdrawiam
 
reklama
Co prawda u mnie dziecko nie choruje (moje małe siedzi w brzuchu) ale wczoraj czytałam kilka for na ten temat bo sama się "użeram" z tym problemem i wiem jakie to cholerstwo jest uciążliwe.
zobacz sobie Jak się pozbyć e.coli z organizmu? - Reflux moczowy, ZUM, wady - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
może ta bakteria się zasiedliła. ja też muszę się wybrać na jakieś porządne badania,bo już leczę się jak mogę a od połowy listopada już czwarty raz mam zawalony pęcherz :/
 
Witam
Czy są mamusie których dzieci chorowały lub chorują na zakażenia drug moczowych?
Moja córcia ma po raz drugi-pierwszym razem byliśmy w sszpitalu-drugie ma teraz po niespełna 2 mc :((bakterie itd-anybiotyki
teraz czeka nas cystografia-jestem przerazona -możecie coś więcej powiedziec na ten temat?lala ma 2,5 roku-skąd to się bierze
pozdrawiam

przedwczoraj jechalam z kolezanka autobusem i opowiadałą mi o córeczce swojej,że ciagle ma bakterie w moczu.po paru miesiacach wysłali ja na jakies badanie gdzie robi sie zdjecia czy dziecko wycikuje wszystko_Okazało się ze mocz wraca do nerek ztąd czeste zapalenia.Podobno moze byc teraz na lekach ale jak b edzie wieksza to operacja
 
hej
dzieki dziewczyny-no właśnie lekarz powiedział że ja sie zdarzy raz-to jeszcze jeszcze ale jak więcej to szpital,badania i codalej zobaczymy:((jej moja miała 2 mc temu-teraz znowu:(
 
Moja córcia ciągle miała zakażenie dróg moczowych (swoją drogą miła często podawane antybiotyki) i nasza lekarka powiedziała, aby dawać jej do picia sok z żurawiny i od tej pory albo jej rozrabiam taki sok do picia lub dolewam trochę do herbatki (bo sam jest w sobie kwaśny i problem znikł. Okąd pije ten sok to ani razu nie miała zakażenia.
 
Warto popatrzeć na skład soku który się kupuje - na rynku jest wiele bezwartościowych "soków" które mają mało żurawiny a dużo wody,
 
reklama
u nas było pierwsze zakażenie w wieku 6 mies. a po 2 tyg. od wyleczenia kolejne. Zrobiliśmy usg nerek i pęcherza, z wynikiem pojechaliśmy do nefrologa dziecięcego. Okazało się, że mała ma lekki zastój moczu w lewej nerce. Wada jest na tyle mała, że nie wymaga zabiegu, ponadto z wiekiem (jak zacznie chodzić) może sama zniknąć. Od tamtej pory podaje codziennie 1 łyż. syropu z żurawiny do wody lub herbatki i nie ma żadnych nawrotów:) Teraz idę na usg sprawdzić, czy ta lekka wada zniknęła:)
 
Do góry