reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski poziom hemoglobiny ........anemia???

Mój synek wyszedł z anemii parę tyg. temu. Ma teraz prawie 10mc i jest bardzo ruchliwy. Wogle nie wyglądał na anemika.
 
reklama
mnie na anemię pomógł Floradix (zelazo + witaminy) jest do picia, wiec szybko sie wchlania i szybko zaczyna działać, dodatkowo zawiera wit. C ktora ulatwia wchlanianie zelaza. Ja dzieki niemu wyszlam z anemii i teraz bardzo dobrze sie czuje, moze sproboj, tylko nie wiem czy dziecku mozna to podawac. zapytaj lekarki. wiem, ze jest wersja dla dzieci Floradix Kindervital, ale nie wiem czy zawira zelazo. Dodatkowo jeszcze trzeba unikać produktow ktore wyplukuja z organizmu zelazo, a jadlam duzo tych ktore zawieraja i duzo owocow (wit C.). Ja po lekach od lekarza wymiotowalam, wiec przestawilam sie na ten Floradix, bo polecila mi go znajoma lekarka, no i naprawde zadzialal. Nie wiem jak w przypadku dziecka, ale jest bardzo bezpieczny moga go pic kobiety w ciazy i karmiace, takze moze i dziecku mozna by podawac, ale zapytaj lekarza. Nie martw się, znam wielu ludzi, ktorzy z anemią walczą lata, ale da siez tym zyc
 
A ja powiem szczerze że mam wątpliwości co do tego co powinnam zrobić. Szukam gdzieś odpowiedzi w internecie i spojrzałam na http://fit7.pl/dieta-przy-anemii/ wszystko wskazuje, że córka chyba jednak ma anemię, bo pewne objawy się pokrywają. Myślę, że będę musiała się wybrać z nią do jakiegoś lekarza specjalisty.
 
A nie lepiej przejść się do laboratorium i oznaczyć poziom żelaza, hemoglobinę i ewentualnie TIBC (zdolność wiązania żelaza) zamiast myśleć, że będziesz musiała się wybrać do lekarza specjalisty, który pierwsze co zrobi, to skieruje na badania?
Zresztą nawet lekarz pierwszego kontaktu da Ci skierowanie na takie badania....
 
Do góry