Strona 1 z 3 12 Ostatni
1. do 10. z 22
    Styczniowe mamy'06 Avatar Pauli25
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    6
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie niski poziom hemoglobiny ........anemia???

Witam.Jestem mama 14 mies. Marysi.Moj problem polega na tym ze mala ma za niska hemoglobinę(10,5) najlepsze jest to że lekarka jest w szoku poniewaz nigdy by nie powiedziala ze mala ma anemie.ma ładna cerke dobrze przybiera i mowilam jej co je tzn duzo vit C warzywa i przede wszystkim duzo mięska.Kazala mi zrobic tylko mocz ale mowi ze jak juz robie to mam zrobic od razzu krew no i nie spodziewala sie takich niskich wynikow.
    Martwie sie dlaczego tak jest co moze byc przyczyna.Po tygodni zrobilam przyswajalnosc żelaza i jest co prawda w dolnej granicy ,ale przyswaja.............wiec nie wiem dlaczego....boje sie bo postraszyla mnie hematologiem..............pomozcie dziewczyny

Użyszkodnik ;) Avatar Katka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Żywa legenda forumPierwsza rocznica! Otwieram szampanaPogadajmy

Domyślnie Odp: niski poziom hemoglobiny ........anemia???

cze,
    czy odstawilas swoja corke moze od piersi jakos niedawno??Moja starsza corka dostala anemii miesiac po odstawieniu od piersi.Byly potrzebne 3 miesiace kuracji Ferrum i pomoglo.

Z mlodsza tez mam tego typu problemy,ale z innego powodu.Od urodzenia ma niskie zelazo.Tylko ze jej sie nie wchlania za bardzo zelazo.W kwietniu idziemy do hematologa.A o badaniu na wchlanianie zelaza pediatra nic mi nie mowila

Pozdrawia Katka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    6
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Wink Odp: niski poziom hemoglobiny ........anemia???

ja karmilam 3 miesiace piersia.Sama w ciazy mialam niska hemoglobine ale zastanawia mnie dlaczego malej nie rosnie skoro ona je duzo mięsa i wszystkiego co zawiera zelazo.jak juz pisalam to wchlanianie tez ma w miare.a dlaczego wysylaja cie do hematologa?

styczeń '02 lipiec '05 Avatar Wiki_28
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Do hematologa
    Mój Oli miał hemoglobinę coś ponad 9 i nikt nas do hematologa nie wysyłał, mały dostał żelazo w syropie i wszystko było ok
    Z tego co pamiętam to 10,5 to wcale nie tak mało jak na dziecko

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moja mala ma problemy z hemoglobina ze wzgledu na moje krwotoki w ciazy.Bieze zelazo+kw.foliowy+wit.C,pila herbate z pokrzywy odkad skonczyla 3 tyg.Ostatnie badanie miala na koniec lutego i wtedy zelazo miala na poziomie 6,2.Najwyzsze miala 7,2 jeszcze w szpitalu ,zaraz po porodzie,najnizsze 3 tyg.po porodzie 5,8.Wzroslo raz,a od tamtego czasu caly czas spada.

Skierowanie do hematologa mamy z tego powodu,ze mimo dlugiego leczenia/uzupelniania poziom zelaza nie wzrasta.Do tego doszly juz klopoty z ukladem moczowym,co sie czesto zdarza przy brakach zelaza.Czy Twoja corka miala badanie moczu,albo posiew moczu?Ja dopiero niedawno robilam posiew,lekarka cos sie ociagala i wyszlo,ze ma jakas bakterie ropna,ktora powoduje min.zle wchlanianie sie zelaza.

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    6
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

miala robiony posiew co prawda 5 dni po odstawieniu antybiotyku.ale mysle ze gdyby cos mialo byc to by bylo.W zeszlym tyg robilam jej badanie ogolne moczu i leukocytow nie ma niby wszystko ok tylko martwi mnie znow ph moczu bo jest 6,5 a wiem ze powinno byc kweasne.jedna pielegniarka mnie postraszyla ze u nich doktor tez patrzy na ph a ja czytalam ze to cos od nerek.juz sama nie wiem .moja lekarka na to nic nie mowila.moja corka je naprawde duzo mieska i warzywa i nie wiem dlaczego taki ma poziom hemoglobiny.ja w ciazy tez mialam anemie ale to juz dawno powinno jej wzrosnac.Mojej kumpeli corka(sa w rownym wieku z moja )nie chce nic jesc a miesa to juz wcale i hemoglobine ma OK!!

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    6
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

KATKA powiedz prosze czy ty dajesz normalna herbatke z pokrzywy taka w torebkach i w jaki sposob ja zaparzasz

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Ja ta herbatke kupilam w aptece,zwykla ekspresowa ,zalewalam ciepla woda i czekalam az sie lekko zaparzy <slomkowy kolor>,dosladzalam glukoza.Mlodsza corka musiala ja pic zeby zakwasic mocz,ale pokrzywa tez jest dobra na zelazo.

STYCZNIOWA MAMA '06 Avatar kanoot
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Smile Odp: niski poziom hemoglobiny ........anemia???

Ja mialam podobna sytuacje z corcia,miala 11 miesiecy i robiona morfologie,okazalo sie ze ma anemie.Do 9 karmilam piersia.Pediatra mowila ze njaprawdopodobniej dlatego ze ja mialam w ciazy anemie i poprostu czasem samym zywieniem nie da sie podniesc tej hemoglobiny.Morfologi wczesniej robione nie miala bo przeciez ktoz by pomyslal.przybiera wzorcowo,cera rozowiotka.Takze u Mileny wplynela moja anemia w ciazy.Mila brala ponad 6 tyg zelazo i kwas foliowy i juz jest wszystko w normie.

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moja corka tez dostawala zelazo z wit.C i kwasem foliowym.Ale to nie wiele dawalo.Jestesmy po wizycie u hematologa,ma wieksona dawke kw.foliwoego i dodatkowo wit.B6/Za miesiac kontrola.

Strona 1 z 3 12 Ostatni