reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski poziom hemoglobiny ........anemia???

Z tego co pamietam to po pierwsze ze zelazo musi byc przyjmowane minimum 6 tyg by zaczelo dzialac (pediatra tak mnie uspokajala bo po pierwszym miesiacu nic a nic poprawy nie bylo),a jesli by po tych 6 nadal bylo zle to mowila ze zwikszymy dawke i powinno byc dobrze,takze badz dobrej mysli,napewno wszystko bedzie dobrze.
 
reklama
Z tego co ja wiem, aby żelazo lepiej się wchłaniało trzeba razem z nim przyjmować wit B6 i kwas foliowy.
Powodzenia życzę.
 
Być może jest tak, ze u małej żelazo nie wchłania się z przewodu pokarmowego, skoro nie ma poprawy. Ja tak mam, od lat jestem anemiczką i z tego powodu w ciąży przyjmowałam zastrzyki domięśniowe z żelaza. Nie chcę straszyć, ale u osób, którym żelazo nie wchłania się z przewodu pokarmowego, często kończy się domięśniowym B12 w tyłek. Aha, z przewodu pokarmowego żelazo wchłania się razem z wit. C, dlatego warto podawać dziecku produkty bogate w tą witaminę. Syntetycznej jakoś nie ufam.
 
Witajcie dziewczyny. Jestem przerażona i zwracam się do Was, bo widzę, że wiecie coś o anemii. Otóż mój problem wygląda tak, że jakieś 3 miesiące temu u mojego dwuletniego synka pojawiły się dziwne guzki na głowie. Do tej pory jak się wydawało okaz zdrowia, nigdy nie chorował, dziecko nie wybredne do jedzenia i miesożerne :) Pojechałam z tymi guzami do lekarza, a ta zleciła badanie na morfologię i mocz. Mocz bez zmian natomiast morfologia wykazała anemię z niedoboru żelaza. Do dziś nie wiem co to za guzki. Doktorka twierdzi, że to nie są węzły chłonne powiększone, ale nie potrafi powiedzieć skąd one są i co oznaczają. Patrząc na wyniki odrazu wypiała mi skierowanie do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie do Poradni Hematologicznej :( Co to może oznaczać???
A to są wyniki mojego synka:
WBC 6.7
LY% 58
RBC 3.8
HGB 10.7
PLT 354
 
Witajcie dziewczyny. Jestem przerażona i zwracam się do Was, bo widzę, że wiecie coś o anemii. Otóż mój problem wygląda tak, że jakieś 3 miesiące temu u mojego dwuletniego synka pojawiły się dziwne guzki na głowie. Do tej pory jak się wydawało okaz zdrowia, nigdy nie chorował, dziecko nie wybredne do jedzenia i miesożerne :) Pojechałam z tymi guzami do lekarza, a ta zleciła badanie na morfologię i mocz. Mocz bez zmian natomiast morfologia wykazała anemię z niedoboru żelaza. Do dziś nie wiem co to za guzki. Doktorka twierdzi, że to nie są węzły chłonne powiększone, ale nie potrafi powiedzieć skąd one są i co oznaczają. Patrząc na wyniki odrazu wypiała mi skierowanie do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie do Poradni Hematologicznej :( Co to może oznaczać???
A to są wyniki mojego synka:
WBC 6.7
LY% 58
RBC 3.8
HGB 10.7
PLT 354

ta stronka powinna odpowiedzić na twoje pytania
Badania krwi - objaśnienie symboli
ale te wyniki nie są aż tak drastycznie odbiegające od normy, faktycznie hgb nizsze o 4, my mieliśmy HGB 10,9 w momencie wykrycia anemii ale lekarka przypisała tylko Ferrum i kontrolne badanie za miesiąc.
 
reklama
Normy
Składniki krwi Nowor. Niemow. m.dziecko Dziecko szk.
Hemoglobina g/dl 19-22 11-16 13-14 13-15
Erytrocyty mmol/l 5-6 4-5 4-4,5 4-5
Retikulocyty 40-60 5-10 5-10 5-10
Hematokryt % obj. 49-56 35-47 36-37 39-40
Śr. obj. erytr. 86 76 74 74
Śr.stęż.HGB w eryt.g/dl 38 26-33 25-27 27-28
Leukocyty 15-30 8-12 8-10 7-9
Eozynofile % 2-4 2-5 2-5 2-5
Wielojądrzaste % 50-70 20-40 40-50 50-60
Monocyty % 3-12 5-15 4-8 4-8
Limfocyty % 25-35 50-70 40-50 30-40
Trombocyty PLT 100-150 250-400 250-400 250-400

malo czytele ale daje rade jak bede miec czas to wrzuce to w tabele
 
Do góry