reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

noworodek- ROPEJĄCE OCZKO

Dołączył(a)
26 Marzec 2013
Postów
7
Miasto
Kraków
mała ur się tydzień temu, w szpitalu ja się przeziębiłąm trochę i zaraziłam ją, ciągle ma katar a od wczoraj strasznie ropieje je oczko!

Macie jakieś sposoby na ropiejące oczko? przecieram wacikiem z wodą

Co do katarku to używamy wody morskiej i odciągacz firda, no i maść majerankowa, ale małej to nie pomaga ;/ jak był katar tak jest ;/
 
reklama
zarówno na katarek jak i na oczko możesz spróbować soli fizjologicznej.
na katarek pomaga leżenie na brzuszku po zakropieniu i oklepywanie plecków.

Z tym oczkiem jak nie będzie pomagało to zapytaj lekarza rodzinnego o skierowanie do okulisty, bo jeśli to zatkany kanalik to pokierują cię co robić. pewnie zacznie się on masowania kanalika, ale jak do trzeciego (chyba do trzeciego może szybciej, gwarancji nie daje) miesiąca nie przejdzie to kropelki i na zabieg płukania.
Moja córcia z ropiejącym oczkiem męczyła się ponad 4 miesiące bi lekarze stwierdzali że samo przejdzie, ale strasznie ją to męczyło i doprowadziło do lekkiego zapalenia oczka. Więc powiedziałam NIE! i sama udałam się prywatnie do okulisty na zabieg i wszystko jest już dobrze:)

P.S. przy katarku ropienie oczka może być jeszcze bardziej wzmożone więc musisz często przemywać oczko.
 
Moja córka również od urodzenia miała ropiejące oczko (prawe). Lekarka sugerowała zabieg udrożniania kanalika, ale powiedziała że do roku może tak być i naprawdę nie ma się co spieszyć. Bo to nie jest zbyt miłe dla dziecka. Chyba, że pojawiałyby się do tego stany zapalne. U nas nie było czegoś takiego, więc masowałam jej kanalik co pewien czas, przemywałam 2-3 razy dziennie solą fizjologiczną i się w końcu odetkał, jak Kinga miała 11 mcy. Także w naszym przypadku warto było czekać.
 
Mój Wiki miał był trochę starszy jak mu ropiało oczko i u nas pomogło przemywanie wacikiem nasączonym moim mlekiem
 
ja z synkiem byłam już dwa razy u lekarza z ropiejącym oczkiem, za pierwszym razem u rodzinnego, a za drugim u okulisty. Mój 2 tygodniowy synek budząc się miał zaklejone oczka, nie mógł ich sam otworzyć, trzeba było przemywać. Pediatra stwierdził, że tak jest u małych dzieci i przepisała kropelki Sulfacetamidum WZF, pomogły ale na krótko. Za drugim razem było jeszcze gorzej, bo maluchowi zaczęły się aż robić ranki w kącikach oczka. Poszłam prywAtnie do okulisty, bo na wizytę NFZ jak się okazało trzeba czekać około miesiąca. Okulistka od razu stwierdziła, że syn ma bakteryjne zakażenie oka, prawdopodobnie dziubnął się paluszkiem. Dostalismy kropelki VIGAMOX. Pomogło i to już po 1 dniu zakraplania:-)
 
Kynga, też mieliśmy problem z ropiejącym oczkiem. Masowałam kanaliki, na necie na pewno znajdziesz instrukcję. Trzeba masować dość często w ciągu dnia, ale pozwoli to uchronić od przetykania kanalików.
 
Witaj, mój synek ma już ponad miesiąc i ropieje nam jeszcze lewe oczko. Z prawym daliśmy sobie radę. Na początku też przemywałam solą fizjologiczną, później położna kazała przemywać zaparzonym świetlikiem i wkraplać kropelki Sulfacetamidum. Wtedy właśnie z tego jednego oczka przeszło. Na lewe dostaliśmy od pediatry receptę na kropelki Gentamicin. Zobaczymy czy pomoże.

Polecam ten świetlik
 
no i Julka ma zapalenie spojówek ;/ i rzeczywiście krople i masażyk przy kanaliku. ale strasznie ropieje, jejku jak te małe biedactwa się musza nacierpieć :(

co do kataru to masakra- co lekarz to inna metoda w sobote byliśmy w szpitalu i mówiła że możemy odciągać katar odkurzaczem- nie byliśmy w stanie sami. A wczoraj byłam u pediatry i powiedział żeby nie odkurzaczem bo wysusza ;/ i żeby skręcać , wacik namaczać w wodzie morskiej czy soli i wsadzać do noska kręcąc i tak się wyciągną kozy.

i bądź tu mądry każdy co innego- a ja robie w końcu tak że odciągamy i tak odkurzaczem bo taki katar jest- a później daje ten nasączony wacik żeby jej troszkę tam nawilżyć.
 
reklama
u nas Maja miała nawracające zapalenie spojówek przez cały grudzień i potem w marcu. W sumie 5 razy, po 3 razie poszłam do okulisty i powiedział że trzeba przemywać solą, ew maści stosować jeśli to zapalenie jest ropne a nie wirusowe. No i oczywiście masowanie kanalików. Powiedział że on nie jest za przeczyszczaniem kanalików u takich malców bo to zabieg bolesny i bardzo nieprzyjemny dla dziecka. Dodał że jeśli do roku się nie unormuje to trzeba będzie pomyśleć. Powiedział też że często dzieci przy katarze mają zawalone spojówki. Ja się zaraziłam od córki, stosowałam maść bo oko spuchnięte i wogóle jak terminator wyglądałam, ale uszkodziłam sobie kanalik i nie wyobrażacie sobie jaki to cholerny ból. Więc modlę się, żeby Maja nie musiała mieć czyszczonego i oby z tego wyrosła. Julka wyrosła to i Maja musi.
 
Do góry