reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odparzona pupa

reklama
Dzień dobry!!!Ostatnio miałam problem z odparzoną pupą mojej niespełna 3-miesięcznej córeczki. Nie mogłam sobie poradzić z tym odparzeniem w żaden sposób. Jednak rozwiązanie dała mi moja mama. Powiedziała, że mam wykąpać małą w krochmalu (łyżeczkę mączki ziemniaczanej rozpuścić w szklance zimnej wody, a następnie wlać do zagotowanej wody i dodać do kąpieli) rewelacja!!! Trzy dni i jest super!!!!
 
dokladnie tak:kapiel w krochmalu, przemywanie lekkim krochmalem pupy - zamiast chustczek nawilzanych i kapiel w wodzie po ugotowanych platkach owsianych..to chyba lepiej dziala niz te wszystkie masci i kremy...albo zamiast mascia psmarowac pupe po prostu maka ziemnaczana...szybciutko znika nawet najgorsze odparzenie...
 
Gosiulo a jakich uzywasz pieluszek?
Ja mialam podobny problem,mala miala wokol narzadow krostki -zmienilam pieluszki i jest oki.Czasem jeszcze jak zrobi kupke ma lekkie zaczerwienie ale jest juz dobrze.
 
Ja miałam tak z julią ..Lekarz przepisał nam wtedy clotrimazolum w maści i to naprawde pomogło ..BO ja jej wietrzyłam pupe i nic sudokrem u mnie tez nie pomagał ,totalnie nic .Dopiero ta maść od lekarza pomogła a na efekty długo czekac nie trzeba było.
 
dziewczyny zalogowałam sie na forum bo mam problem

otóż od 1,5 tygodnia mała ma odparzoną nieznacznie pupę. Jednak postępując
według kolejności czynności pielęgnacyjnych i uzywając sudocreamu nic nie
wskórałam. Potem był krochmal i posypywanie mąką ziemniaczaną. No i nic.
Zapytuję czy Panthenol w sparay'u jest wskazany do pielęgnacji pupki? pomóżcie
 
Mayula witam,jesli masz taki problem ktory jak piszesz ciagnie sie 1,5tyg.i wyglada nienajlepiej ja radze Ci isc do lekarza,bo moze byc Ci ciezko samej cos z tym zrobic,a im wczesniej tym lepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Też mam problem z moim synkiem bo przy zmianie pieluch z Pampersa na biedronkowe dostał strasznego uczulenia z odparzeniem.

Co zrobiłam: latał cały dzień bez jakiegokolwiek pampersa i smarowałam mu tyłeczek kremem NIVEA na odparzenia, jest strasznie gęsty i wydajny, i co najważniejsze na prawde działa, nie jakieś tam sudokremy czy inne cuda, tylko ten właśnie kremik. Nivea działa, bardzo długo utrzymuje się na skórze, nie wsiąka jak sudokrem.Przez to chroni pupe cały czas.

Należy pamiętać żeby dużo wietrzyć skórę na pupie, to podstawa. I myć wodą z delikatnym mydełkiem a nie chusteczkami.
 
Do góry