reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plesniawki w buzi

Aanes

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2006
Postów
68
czesc mam pytanie, jakie macie sposoby na plesniawki w buzi? i od czego sie one robia? tesciowa mi powiedziala ze dziecko moze tez miec niedobor czegos tylko czego? witamin?
napiszcie jak cos wiecie na ten temat.
pozdrawiam!
 
reklama
z tego co wiem pleśniawki robią się od brudu.
Moi synkowie tez mieli ,oboje w okresie ząbkowania , kiegy wszystko pchali do buzi.
Pleśniawkę trzeba dobrze zaleczyć ,tzn najczęściej lekarze proponują aftin ( ale nie zawsze pomaga) i nystatyne (to działa, pędzluje się dziecku kilka razy dziennie i tak przez dwa ,trzy tygodnie),
Potem jeszcze przez jakiś czas kilka razy dziennie czyściła przegotowaną wodą.
 
To prawda ze plesniawki sa wynikiem zlej higieny,ale moga tez wystapic po przyjmowaniu antybiotyku.Moje dziecko tez mialo plesniawki,kiedy rosly pierwsze zeby.Lekarz kazal mi wtedy przecierac kilka razy dziennie buzie 1% roztworem fioletu krystalicznego (gencjany).Plesniawki znikly po kilku dniach.Aftin wogole tu nie pomogl.Zuzanna dostawala tez wit.B.

 
moja malej tez zaczynaja wychodzic zabki, wszystko bierze do buzi. czy one moga byc nawet kilka tygodni, bo wygladaja strasznie masm wrazenie ze sie mala meczy.
dzieki!pozdrawiam.
 
Jesli mogę cos zaproponowac to mowie,,,,,,,,,,,,dziewczyny nie smarujcie Aphtinem to najwieksze swiństwo dla maluszka.Niech lekarze sami sie tym wysmarują!!!Jestem aptekarą i nie życzę wam żle!!!!
 
My stosowaliśmy Nystatynę ale to jest antybiotyk. Zeszło po nim szybko i jak narazie nie powróciło. Co do Aphtinu nie mam przekonania zresztą tak jak i nasz pediatra. JEżeli chcesz super naturalnie to można przesmarować moczem dziecka... ponoc skuteczne choć obrzydliwe
 
racja.Nalezy zmoczyć róg pieluszki w moczu i delikatnie posmarować.Skuteczny jest tez fiolet gencjany oczywiscie wodny roztwór.
 
ja nie wiem po co Aphtin zapisuja jak jest do d.u.p.y!!!!
nic nie dziala
fiolet nam pomogl....
trwalo to miesiac
w koncu w akcie desperacji chcialam wysmarowac moczem buzke to.........cud ! znikły
 
reklama
A ja dzisiaj kupiłam Aphtin, niepotrzebnie...
Ale jutro poproszę lekarkę o coś skuteczniejszego, dobrze że poczytałam ten wątek
 
Do góry