reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepuklina jądrowa

Dołączył(a)
20 Styczeń 2007
Postów
4
witam, okazało się, że mój roczny synek ma przepuklinę mosznową. Pediatra powiedział, że to się operuje. strasznie mnie to zmartwiło. Może ktoś ma podobny problem i może powiedzieć coś na ten temat? czy nie ma szans żeby samo przeszło? jak odbywa sie ta operacja, w jakim wieku najlepiej , jakie możliwe powikłania? którego lekarza lub szpital polecacie? proszę o informację.
 
reklama
Mój synek ma 3 lata 10 miesięcy i okazało się właśńie że ma przepuklinę i będziemy ją operować, innej metody nie ma na to niestety. Mieszkam w Lublinie i zabieg będziemy mieli w przychodni Medicos u dr.Chromińskiego- ponoć jest najlepszym chirurgiem dziecięcym. Zabieg mamy zaplanowany na 12 sierpnia więc dopiero po nim będę mogła napisać coś więcej na ten temat. Pozdrawiam i życzę zdrówka dla Niunia.
 
Jak obiecałam, tak odpisuję- byliśmy dzisiaj na zabiegu, trwał 30 minut, Mały ma tylko dziurkę z pętelką ( nie było potrzeby zakładania szwów), zabieg był robiony pod narkozą, w znieczuleniu ogólnym, a że byliśy w prywatnej klinice (na NFZ) to po 2 godzinach po zabiegu wróciliśmy do domu. Niunio sobie śpi- jeszcze go trzyma narkoza- ale to jest normalne. Narzekał tylko że troszkę go boli brzuszek- ale to też jest normalne- sostje pyralginę przecwbólowo i wszystko poza tym jest w porządku, dziecku wolnochodzić i robić wszystko tak jak do tej pory, trzeba tylko przez pierwszy dzień uważać z jedzeniem- tak jak po każdym zabiegu w znieczuleniu- bo dziecko może zwracać. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Ola.:-)
 
U mnie nie było tego problemu, ale tylko dlatego,że starsze dziecko jest dziewczynką, a młodszy jest jeszcze mały. Mojej kuzynki synek miał przepuklinę. Niestety trzeba ją operować nie ma innego wyjścia i robi się to( o ile dobrze pamietam) jak dziecko ma ok 3 latka. Zabieg jest pod narkoza ogólną i nie jest chyba skomplikowany. Natomiast po zabiegu dziecko nie powinno mieć żadnych wysilków. Nie powinno płakać wysilać sie bo przepuklina może wystąpić od nowa:no:. Tak bylo w przypadku tej kuzynki. Jej syn miał zabieg na przepuklinę 2 razy, bo był strasznym krzykaczem i przepuklina się odnowiła. To wszystko co wiem na ten temat. Zycze zdrowka dla synusia i oby wszystko było ok:tak:
 
Dzięki za informacje, długo nikt nie odpowiadał na moje pytanie i dlatego przestałam tu zaglądać. jak zdrówko synka po zabiegu, wszystko w porządku? nam powiedziano że najlepiej jest operować jak dziecko ma ok. 2 latek, w szpitalu spędza się 3 dni. Piszesz że wyszliście tego samego dnia, dla dziecka to na pewno mniejszy stres. poproszę o dokładniejsze namiary na tą klinikę i może tel. do tego doktora? z góry dziękuję.
 
Do góry