reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks pokarmowy- objawy, jak zdjagnozowa, jakie badania?

moj Kacper gdy miał cos koło roku to miał taki sam problem wymiotował w trakcie jedzenia ostatniego posiłku i czasami pierwszego czasami 3 razy pod zad z przerwa kilku dniową a wciągu dnia było wszystko oki to miała jakies 3 moze miesiące potem przeszło teraz czasami mu sie to zdarzy jak pije sok ,ja wywnioskowałam ze to musi być coś takiego jakby połknoł powietrze i w ytakcie jedzenia miał sobie beknąć ale zamiast tego wylatuje jednym duzym haustem mleczko
 
reklama
Mojemu synkowi też się ulewało tak że się krztusił. Minęło dopiero po pół roku jak przeszłam na butelkę. Dziś akurat trafiłam na program w TV o ulewaniach i refluksie. Ogólnie nie groźne do 8 m-ca o ile nie traci na wadze. Ważne aby dać się odbić. Można podawać specjalne mleka modyfikowane z dopiskiem AR.
 
MargolciaK nie martw się, u mnie byl taki sam problem. Mala ulewala nawet ok 1,5 godz. po jedzeniu :szok: Doradzono mi, abym kładła malą spać pod ukosem, nie płasko, dłużej nosic po jedzeniu, aby dobrze się odbiło. Jeżeli mala jest na butli, to możesz troszkę zagęścić. Teraz Laura ma 6 m-cy i jest wszystko ok. Fakt, że nadal spi pod kątem ;-). Nie martw się i powodzenia




 
Ja do 4-go miesiąco karmilam piersią, jednak radzili mi, abym dawala butle i zagęszczala. Jednak było mi szkoda malej i karmiłam piersią, a pod koniec 3 m-ca dopiero wprowadziłam butle (na zmianę raz pierś raz butla). Wtedy mała mniej ulewala i nie zagęszczałam. W sumie tez podejrzewałam refluksa, bo naczytalam się, że oooo. Ale małej samo wszystko minęło i jest ok.
Pozdrawiam



 
Ja do 4-go miesiąco karmilam piersią, jednak radzili mi, abym dawala butle i zagęszczala. Jednak było mi szkoda malej i karmiłam piersią, a pod koniec 3 m-ca dopiero wprowadziłam butle (na zmianę raz pierś raz butla). Wtedy mała mniej ulewala i nie zagęszczałam. W sumie tez podejrzewałam refluksa, bo naczytalam się, że oooo:no:. Ale małej samo wszystko minęło i jest ok. :-)
Pozdrawiam



 
Hej! Mój syn ma teraz 7,5 roku,ale gdy miał 7 tyg. mieliśmy ten sam problem co Ty. Więc wysłano nas do kliniki gastroenterologii z podejrzeniem refluksu. Miał robiony tzw. pasaż {musiał wypić płyn o konsystencji kredy i wtedy prześwietlili go rtg czy nie ma wad w układzie pokarmowym}.Okazało się, że nic się nie dzieje. Wtedy trafiliśmy na lekarza w Oleśnicy, który stwierdził,że niepotrzebnie męczyliśmy dziecko bo ono ulewa ponieważ ma alergię pokarmową.W ten prosty sposób pozbyliśmy się ulewania i ogromnych nerwów. Zyczę zdrówka.!!!!
 
witam serdecznie
moja corcia ulewala do prawie 8-10 miesiaca czyli do momentu pionizacji czyli po prostu gdy zaczela czesciej stac no i chodzic :tak::tak:
mysmy probowali wszystkiego odbijanie po jedzeniu, mleko ar, spanie pod ukosem itp i itd, kilka razy mala miala robione usg brzuszka ktr wykazalo ze refluksu ... nie ma;-)
ulewanie wygladalo dokladnie tak jak opisujecie obfite i nawet po 2 godz od jedzenia... takze umeczylismy sie i ona i my:-:)szok: teraz jest juz ok zero problemow, zdrowy dwulatek z ogromnym apetytem :-D
 
reklama
Witam :-) dzieki za wszysetkie rady:-) Martynka wymiotuje już mniej:-)odkąd zageszczamy mleko:-)mam nadzieje że wszystko sie unormuje:-)
 
Do góry