reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks pokarmowy- objawy, jak zdjagnozowa, jakie badania?

reklama
Niewiem ale dla mnie to nie jest normalne ulewanie w tym wieku, i wymiotowanie.
Niewiem może się myle.Myśle że powinnaś udać się do lekarza, ja bym poszła.
 
to co piszesz o objawach bardzo to jest niepokojące, ja myślę, xe koniecznie musisz isc zrobić jakioeś badania, bo to może być obajaw jakiejś niebezpiecznej chorpby! Problemy z jelitami albo jakas alergia pokarmowa silna...
 
Moja córka też ma na imię Nina. Śliczne imię. Ma 16 miesięcy. Ona nie miała problemów z ulewaniem ale mój starszy syn trochę miał, choć w tym wieku już mu się nie ulewało. Potrafił za to wymiotować - jak to mówił mój mąż - na żądanie. Zawsze wymiotował jak miał katarki lub bolało go gardło albo jak mu nie smakowało jedzenie to potrafił zwymiotować do talerza. Jedzenie miał już z głowy. Jakoś ten odruch wymiotny szybko mu przychodził a przeszło mu to około 6 roku życia. Natomiast córka mojej kuzynki bardzo długo i obficie ulewała i wiem, że lekarze podejrzewali u niej reflux przełyku i wiem też, że przyjmowała jakieś leki, które bardzo jej pomogły. Teraz chodzi już do szkoły i jest zupełnie zdrowa i fajna dziewczynka. Uważam, że powinnaś zgłosić się z tym do lekarza a na pewno znajdzie się na to jakaś rada. Pozdrawiam.
 
Z kupa raczej ok. Karmie... czym karmie... Mysle, ze standardowo - zupki jarzynkowe, twarozki, kaszki na mleku, staram sie bardzo lekkostrawnie, ale i tak sie krztusi i regularnie zwraca...
 
Jak tak czytam, to może być rzeczywiście refluks. Moja córka na to cierpiala. oBJAWY takie same; ulewanie; bole brzucha; kolki itedeitepe, tez myślałam czy to ok czy nie w tym wieku,nachodzilam siek poelekarzach i w końcu sie dowiedzialam, ze jednak jest chora, natwoimmiejscu zajelabym sie tym
 
reklama
ojej, mam nadzieje, ze jednak to nic powazniejszego... A na czym dokladnie polega refluks? Słyszałam o moczowym, ale o tego rodzaju - nie...
 
Do góry