reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

dragonfly

Ewa-mama Kingi i...Adasia
Dołączył(a)
11 Październik 2004
Postów
846
Miasto
Bytom
dziewczyny! moja córcia ma skaze białkową,prosze o informacje nt.mojego odzywiania podczas karmienia piersią w tym okresie.Wg.lekarza nie powinnam jeść nic innego oprócz wędliny i marchewki-przesadzam oczywiście ale dużo więcej mi nie pozostało.Jesli sa tu mamy z podobnym problemem odezwijcie sie,czekamy.
 
reklama
Mój Damianek też ma skazę białkową. Też karmię piersią.Z naszej diety koniecznie trzeba wyeliminować nabiał, wszystko co ma wspólnego z krowim mlekiem, czekoladę , cytrusy,ryby.Niestety trzeba się trochę pomęczyć.
Damian dodatkowo łyka kropelki FENISTIL a jak się skączą to ma już wykupiony ZYRTEX, dodatkowo podaję mu 1/3 łyżeczki wapnia w syropku.
Na plamki z krostkami które mu wyskoczyły na poloikcha nasz pani doktor przepisałam ELIDEL ( jest to doś droga maść bo kosztuje 100zł ale jest znakomita, jest bez sterydów i efekty jej działania są super)
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
 
Mam 19 lat i niestety nadal mam skazę białkową!! Po zjedzeniu większej ilości czekolady lub choćby bananów mam całe ręcę w chrostach!! Apeluje do pani w sprawie maści ze sterydami o b cienkie jej stosowanie! naprawde małe ilości b małe wystarcza! Niestety jeśli pani przesadzi to zniszczy pani pigment dziecku i tak jak ja bedzie mialo duzo przebarwien w miejscach smarowania(biale plamy)!! Masc ktorej uzywali moi roddzice to LATIKORT!! MAM NADZIEJE ZE PANI DZIECKO NALEZY DO 90% OSOB KTORE Z TEGO WYRASTAJA!!
 
Kurcze.......strasznie mi przykro z tego powodu:-(.W przyszłości będę na nie uważać.
 
Moj synek mial skaze , ale naszczescie z tego wyrósl w wieku 1,5 roku.Alergia na bialko zmienila sie na alergie na roztocza.
Karmilam go wtegy piersia, wiec moja dieta tez byla ograniczona.
Nic co zawiera bialko krowie( mleko i jego przetwory- czekolada ,ciasta, jogurty;wolowina idt.)
Jadalam tylko kurczaka , indyka i wieprzowine; przetwory owocowo-warzywne, pieczywo.
Gdy synkowi zaczelo brakowac mojego mleka i musial jadac juz sam , to zjadal ogromne ilosci miesa z indyka , kurczaka i czasami goloaków(bardzo pozywne i zdrowe) i pil w duzych ilosciach soki najpierw gerbera a potem Kubusia.
Jest zdrowy i duzy.Najwiekszy w swojej grupie w przedszkolu.
Wiec urósl pieknie bez mleka.
Teraz juz oczywiscie zjada jogurty i pije ogromne ilosci mleka.Nadrabia.
 
Gdy dziecko jest uczulone na jajka to czy jest ruwnież uczulone na mięso drobiowe ???
 
Może ale nie musi. Njczęściej uczulają jajka a sciślej biorąc białko, dlatego najpierw podaje sie dziecku zółtka a potem dołącza cale jajko. Mimo tego ze lekarze zalecają zaczynać wprowadzanie do diety dziecka miesa własnie od drobiu czy królika, to ostatnio słyszy sie że coraz częściej uczula również mięso drobiowe.
Ale z doświadczenia wiem że uczula bardziej wołowina niż drób.
Żeczy nalezy wprowadzac stopniowoi w niewielkich ilościach, zbyt duże ilosci na samym początku moga uczulac co wcale nie oznacza odrazu skazę białkową. No ale chya odbiegłam trochę od tematu :)
 
Czy ktoś może mi powiedzieć jakiesą objawy skazy białkowej? U mojgo 3 tygodniowego synka wystąpiły na buzi, główce, a nawetna uszkach drobne chropowate krostki. Poza tym na czole u nasady nosa skóra jest bardzo sucha. Karmię piersią, ale ponieważ mam mało pokarmu dokarmiam też mekiem sztucznym NAN HA. Zaczęłam niedawno jeść mleko i jego przetwory po konsultacji z pediatrą, bo ani ja ani moje pierwsze dziecko nie było uczulone na mleko krowie.
 
Mój mały też miał takie białe krosteczki, głównie na buzi. okazało się że ma skazę białkową. ja karmię go sztucznie(niestety) Nutramigenem. Strasznie to pachnie i smakuje, ale mój dzielny synek zjada wszystko.

 
reklama
Gogap to niekoniecznie musi być skaza białkowa. Moja mała ma takie samo uczulonko jak ty opisujesz i pediatra nam powiedziała że to skaza łojotokowa - niestety może się utrzymywać dość długo lub bardzo szybko zejdzie - nie ma na nią reguły. Zaleciła żeby na zmienione miejsca używać Sudokremu. Pozdrawiam - Agnieszka
 

Podobne tematy

Do góry