reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopy płasko-koślawe u 3,5 latka

kasia-matiy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
1 490
Miasto
Trzebnica, Poland
Witam wszystkie mamy przyszłe i obecne.

Ostatnio znajoma zwróciła mi uwagę że mój synek bardzo wypycha kostkę do wewnątrz i stopa zjeżdża mu do środka. Wcześniej tez to widziałam ale jakoś nie zwróciłam uwagi. I faktycznie, pomimo tego że synek nosi sandałki z usztywnianą piętą, to stopy uciekają do wewnątrz. Poszłam z nim do pediatry, a ta od razu skierowała nas do ortopedy. Stwierdziła, że synek ma stopy płasko-koślawe i dała zestaw podstawowych ćwiczeń, ortopeda ma stwierdzić stopień płaskostopia i ustalić czy będą wystarczą wkładki czy trzeba jednak buciki ortopedyczne. Oczywiście cały czas muszę synka poprawiać aby nie siadał na kolanach ze stopami na zewnątrz, co niestety robi notorycznie (nawet przy stole) już od dawna, Teraz pilnuję go dwa razy bardziej i pomału daje to jakieś efekty (tzn. zdarza mu się pamiętać aby siedzieć po turecku). Jesteśmy na etapie umawiania się do ortopedy. Ale może już na tym etapie dostanę od was jakieś cenne porady, na co zwrócić uwagę także będąc u lekarza? Póki co mamy zakaz zakładania bucików z niską piętą, czyli wszelkie kapcie i trampki odpadają. A może ktoś poleci jakiegoś ortopedę z okolic Trzebnicy (na NFZ!) - Wrocław, Milicz, Oborniki Śląskie itp. ? Będę wdzięczna za każdą pomoc :-)
 
reklama
Hej. Moj 4,5 latek ma ten sam problem. Z tego co nam powiedziala fizjoterapeutka to dobrze by dziecko duzo chodzilo na boso lub w skarpetkach z absami. Po trawie, piachu, drobnych kamyczkach. W butach wazne by mialo dobrze wyprofilowana wkladke z odpowiednimi lukami. Mozna tez kupic taka mate nazywa sie na allegro jeżyk. Ma takie kolce ktore maja na celu zmusic miesnie stopy do cwiczen.
My dostalismy jeszcze dwa cwiczenia. Od dzisiaj zaczynamy cwiczyc.
Tylko radze uzbroic sie w cierpliwosc, po cwiczenia podobno dadza efekt nie po tygodniu czy nawet kilku miesiacach.. podobno tu trzeba lat...

Pozdrawiam i zycze cierpliwosci.
 
dziękuję, zdaję sobie sprawę, że efekty nie przyjdą szybko, a co do chodzenia na boso to oczywiście staram się aby biegał na boska, dużo też chodzimy na place zabaw gdzie może biegać po piasku bez bucików, słyszałam też że trampolina świetnie wzmacnia mięśnie stóp ale na to nas na razie nie stać :-(
 
Do góry