reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

suche plamki na nóżkach

kora10

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2007
Postów
37
witam :tak: od paru dni podaję synkowi troszkę jabłka ,marchewki ,jakiś słoiczek z deserkiem wszystko od 4 miesiąca i karmię piersią .On się tym zajada i płacze jak mu nie dam ,lecz zauważyłam że ma nóżkach i łokciach ma takie suche ,szorstkie plamki czy możliwe że to od tego jedzenia a może ja coś zjadłam ,można to czymś smarować np. alantanem:no:
 
reklama
witaj. Moja Ninka też miewa tkie suche plamki ale na rączkach. Lekarze twierdzą że to objaw alergii. Pewnie tak ale ja zauważyłam również że jak Ninka jest kąpana w Oilatum to te plamki znikają bo skóra niemowlaczka jest bardzo delikatna i często wysuszona. Aczkolwiek z alergią nie ma żartów. Pozdrawiam.
 
Suche plamki na nóżkach mogą oznaczać alergię,albo nietolerancje jakiegos produktu.Może to byc też proszek,albo zmiana kremu,czy chusteczek do wycierania pupy.Niestety wymaga to wnikliwej obserwacji malucha.U mojego Kuby to niestety objaw alergii.Kupiłam ostatnio Emolium- emulsję do ciała(kosztuje jakies 24 zł.,ale bardzo wydajny) i uwazam,ze jest rewelacyjny,świetnie wygładza skórkę.Poza tym polecam Oilatum lub Linomag(znacznie tańszy) do kąpieli.Dorażnie te suche miejsca smaruje też Bepanthenem.

No i jasne Alantanem tez można smarować.
 
moj synek ma bardzo sucha skore.zaczelo sie wlasnie od suchych plam na nozkach i raczkach.podejrzewam ze to skaza bialkowa lub alergia.bylismy z tym u lekarza ale testy alergiczne najlepiej robic od 3 roku zycia..mamy takie podejrzenia poniewaz ja jestem alergiczka a tata Dawidka ma skaze bialkowa.
Dla wszystkich mam ktorych dzieci maja takie problemy mam rade:dobry jest alantan i linomag ale jeszcze lepiej jak bedziecie z pociechami u lekarza to zapytajcie o masc Triderm-jest rewelacyjna...
i taki sposob naszych babc:kapiel w krochmalu:zrobcie rzadki krochmal i dodajcie normalnie do wody do kapieli.wygladza skore a na dodatek likwiduje swedzenie...
 
Rzeczywiście, krochmal jest rewelacyjny.Nam położne w szpitalu zalecały kąpanie dziecka w krochmalu, gdy pojawią się jakieś krostki.
 
Witam!
Mam 10 miesięczną córeczkę, której co jakiś czas tez robi się sucha skórka na łokciach i nóżkach. Lekarz powiedział, że jest to objaw nietolerancji pokarmowej. Zawsze gdy plamki sie pojawiają ograniczam małej pokarmy, które podejrzewam o to że mogą uczulać i smaruje maścią Laticort.
 
neftali karmię małego piersią 8 miesięcy i to na pewno nie jest skaza ,ale plamki już znikły to była reakcja na nowe składniki w diecie pozdrawiam
 
posmaruj kremem aktywnym eloderm z apteki. Na male, suche miejsca dziala super. Ma dobry sklad , bo to emolienty. Jest hypoalergiczny i bezzapachowy.
 
reklama
reklama
Do góry