reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Syrop - eurespal - pomocy!

Mój synek właśnie przechodzi zapalenie oskrzeli i zamiast Eurospalu dostał Pulneo - podobno ma podobne działanie. Smakuje jeszcze gorzej niż eurespal więc jest naprawde koszmar jak trzeba go wziąść. Mam tylko nadzieje ze pomoże. Może ktos coś wie, stosował go juz? Mi to sie wydaje że mój synek ma jeszcze wiekszy kaszel...
 
reklama
a moja Mila tak się boi zastzryków, że wypije każdy syrop. Teraz też miała zapalenie gardła i eurespal piła bez mrugnięcia okiem:szok::-D
 
Z tego, co wiem to syrop ten nie jest antybiotykiem i ma działanie przeciwzapalne, jeśli nie pomaga a to trzeba udać sie do lekarza. mój synek miał ten syrop zapisany kilka krotnie i nugdy nie pomógł, także następnego dnia spowrotem szlismy do lekarza bo było gorzej no i lekarz przepisał antybiotyki, tylko dziecko się męczyło całą noc. w tej chwili informuje lekarza zawsze, że nie chce tego syropu, bo n amojego synka nie działa.:):)
 
Z tego, co wiem to syrop ten nie jest antybiotykiem i ma działanie przeciwzapalne, jeśli nie pomaga a to trzeba udać sie do lekarza. mój synek miał ten syrop zapisany kilka krotnie i nugdy nie pomógł, także następnego dnia spowrotem szlismy do lekarza bo było gorzej no i lekarz przepisał antybiotyki, tylko dziecko się męczyło całą noc. w tej chwili informuje lekarza zawsze, że nie chce tego syropu, bo n amojego synka nie działa.:):)

A u nas dziala rewelacyjnie. Moj syn ma 4 lata i tylko raz w zyciu bral antybiotyk :tak: a Eurespal juz kilka razy mu rozgonil zaczynajaca sie chorobe :tak: Kazdy organizm jest inny i jezeli czegos nie sprobujemy nie bedziemy wiedzialy co jest dobre dla naszego dziecka :tak:
 
u nas tez eurespal sie sprawdza od malenkiego az do teraz co prawda w smaku nie jest on zbyt smaczny ale skuteczny
a moze wybierz sie po porade do lekarza na jednego dziala a moze drugiemu szkodzic rozne sa organizmy dzieci
 
Ostatnia edycja:
A ja ten syrop właśnie wywaliłam do kosza i nigdy więcej go nie kupię. Na moją córkę on nie działa, ja czuję się po nim fatalnie a teraz o mały włos Karola nie wylądowała w szpitalu, dostała bóli brzucha, nudności i od tygodnia leczymy skutki uboczne tego cholerstwa. Jak ktoś ciekawy to na oficjalnej stronie dla lekarzy jest taka piękna wzmianka o czym nie piszą w ulotce, że lek ten ma więcej skutków ubocznych niż jest opisane w ulotce np: biegunka, zaparcia, ostre skurcze oskrzeli, arytmia, upośledzenie układu pokarmowego i oddechowego.
Moje dziecko ma od tygodnia biegunkę - 3 do 8 kupek dziennie. Schudła bardzo, na szczęście normalnie je i pije więc nie leży w szpitaliku, cały czas przyjmuje leki i powoli widać poprawę, ale to bardzo powoli.

Jeśli wasze dziecko ma kaszel lepiej dać mu syrop prawoślazowy i ACC.
 
ależ w ulotce też są opisane skutki uboczne, wraz z informacją ze jesli ktoś ma stwierdzoną nadwrażliwość na fenspiryd nie powinien leku stoswać.
eurespal to lek a każdy lek ma działania niepożądane, łącznie z lekami dostępnymi bez recepty, ba dostępnymi na stacjach benzynowych :tak:

ja np bardzo źle reaguję na ketotifen. trzy dni brania tego leku i mnie nie było. nie byłam w stanie wstać z łóżka, nawet jeśli się zwlokłam byłam nieprzytomna. moja córka natomiast dostaje go od długiego czasu i nic się nie dzieje podobnego. są więc pewne skłonności osobnicze do określonych reakcji na leki.

nam eurespal pomógł wielokrotnie.
a co do acc, to ma on więcej skutków ubocznych opisanych aniżeli eurespal no i jest dla dzieci powyżej 6 roku zycia.
co do syropu prawoślazowego to jak przedmówczynie polecam. nam pomógł bardzo w opryszczkowym zapaleniu jamy ustnej i gardła. razem z tantum verde oraz ibufenem :)
natomiast nie jest to syrop przeciwzapalny tak jak eurespal, a jedynie łagodzący ból.
 
Ostatnia edycja:
Kiedy moj Kuba zaczyna cos tam sobie pokaslywac to od razu lapie za Tantum Verde, jak to nie pomaga to zawsze mam w domowej apteczce Eurespal, Prawoslazowy i Flegamine truskawkowa. Moim zdaniem Eurespal jest dobrym syropem, moj Kuba nigdy nie mal zadnych objawow ubocznych.
 
to może i ja sie wypowiem co do tego syropu...Mam ten syrop w domowej apteczce ,poniewaz doktorka do której chodzę z dziećmi przewaznie mi go przepisuje gdy dzieci zaczynają chorowac.Syrop ten bardzo dobrze działa na moje dzieci i jestem z niego zadowolona,kilka razy już zdarzyło sie że uniknelismy antybiotyku dzieki podaniu tego syropu.W mojej apteczce równiez znajduje sie syrop PULNEO,pani doktor przepisała mi go mówiąc ze to praktycznie to samo co EURESPAL tylko jest pod inna nazwą,miałam okazje tez go wypróbowac i rzeczywiscie jest równie dobry dla moich dzieci jak syrop EURESPAL....
To czy syrop i jaki kolwiek inny lek podziała na twoje dziecko zależy tylko i wyłącznie od organizmu dziecka...
 
reklama
Do góry