reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepionka na kleszcze

kora10

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2007
Postów
37
:no: witam zbliżają się wakacje i urlop na mazurach .Chciałabym zaszczepić moje dzieci przeciw chorobie przenoszonej przez kleszcze .Powiedzcie mi czy jest taka szczepionka ,od kiedy można szczepić (w jakim wieku dzieci) i ile kosztuje POZDRAWIA;-)M
 
reklama
Witam. Z tego co słyszałam w aptece półki sie uginają od różnych środków ochronnych, np: off, i są one skuteczne, wystarczy regularnie smarować, noi nie zaszkodzi sprawdzać dzieci, bo nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam:-)

 
kleszcze powoduja dwie choroby grozne dla czlowieka bolerioze i odkleszczowe zapalenie opon mozgowy - na to drugie jest szczepionka...
 
Właśnie się zastanawiałam nad szczepionką. W gazecie wyczytałąm, że daje sie 3 dawki. Drugą po 1-3 miesiącach, trzecią po 9-12 od drugiej. Trzeba brać co 3 lata dawkę przypoinajacą. Koszt dawki dla dziecka to 50-60 zł. Dla dorosłego 60-70zł. Jest to szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych.
 
Do góry