reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzydniówka czy różyczka?

Asiuleks, to chyba możliwe, że jednocześnie, mam tego dowód na dziecku...Tylko mówi się i pisze, że 3dniówki leczyć nie trzeba, a ja jak się okazało - muszę ...a antybiotyki dodatkowo osłabiają organizm... ::)
Swoją drogą, dziś na pierwszy dzień wysypki, byliśmy na długim spacerze po Darłowie ... z postojami pod parasolem piwnym :p
 
reklama
Witam też mam problem w tej chwili z wysypką. Mój synek ma 5 miesięcy, tydzień temu był szczepiony Infarixem i prevenarem, cztery dni temu dostał wysokiej goraczki a po dwóch dniach pojawiła się wysypka. Dzisiaj jest drugi dzień i się coraz bardziej się nasila. Zastanawiam się czy to trzydniówka, bo ta wysypka to bardziej zaczerwienione place nie krostki. Najbardziej na twarzy i karku, na tułowiu ma też, nie miał na rączkach i nóżkach, ale widzę, że teraz mu wychodzi.
 
Olka27 - u Was chyba identyczna reakcja poszczepienna jak i u nas byla. Kamil tez najbardziej mial zsypana buzie i kark. Pozniej pojawila sie na calym ciele. I to tez raczej byly plamki, ktore sie zlewaly i tworzyly rozowe place. Pozniej juz wydawalo mi sie ze ma i plamki i krosteczki.
Goraczka tez u nas silna byla a pozniej go wysypalo. Zeszlo nam to po okolo 4 dniach.
 
Byliśmy u lekarza i stwierdził, że to trzydniówka, zalecił calcium i mówił, że trzeba czekać. Uff ulżyło mi tylko synek troche cierpi, bo mam wrażenie, że go to swędzi.
 
a u nas kamilek jeden dzien goraczkowal 40 stopni,potem sie uspokoilo do 38,a w czwartym dniu pojawily sie plamki niewielka ilosc,teraz jest poiaty dzien a maly jest coraz bardziej plamiasty te plamki sie zlewaja w calosc,trze oczki,bylismy u pediatry stwierdzila trzydniowke tylko ze maly juz przechodzil kilka miesiecy trzydniowke czy to mozliwe ze po raz kolejny?czytalam gdzies ze przechodzi sie tylko raz,moze to jednak rozyczka??czy trzeba zawierzyc lekarzowi
 
Witam was serdecznie. Troszkę może odgrzeję temat, ale mam pytanie. Czy na różyczkę można zachrować wiecej niż 1 raz ? Mój synek jakiś rok temu miał różyczkę, teraz znowu wyszły mu identyczne krosty jak rok temu...
 
Witam was serdecznie. Troszkę może odgrzeję temat, ale mam pytanie. Czy na różyczkę można zachrować wiecej niż 1 raz ? Mój synek jakiś rok temu miał różyczkę, teraz znowu wyszły mu identyczne krosty jak rok temu...

a pojawiła się temperatura przed wysypką? Trwa ona co najmniej 3-5dni a później wysypka jeśli to trzydnówka.
Tak na prawdę wysypka może byc objawem wielu chorób np.szkarlatyny,rumienia.Trzeba do lekarza by sprawdził.
 
czy przy trzydniówce zawsze występuje wysoka gorączka? i jakiego typu jest to uczulenie? drobne chrosteczki czy raczej większe plamki?
 
reklama
Przy trzydniówce zawsze jest gorączka ale niekoniecznie bardzo wysoka np mój synek miał najwięcej 38,5 a wysypka to drobne czerwone plamki mój synek był mocno wysypany natomiast kuzyneczka Bartusia miała też nie za wysoką gorączke a wysypka była o wiele bledsza i delikatniejsza ale przy obu przypadkach gorączka utrzymywała sie po 3 dni był jeden dzień przerwy i wysypka
 
reklama
Do góry