reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D3?

Witam,
ja słyszałam, że witaminę D3 należy podawać dzieciom nawet do 3 roku życia. Dzisiaj byliśmy u pediatry i nie była ona pewna, czy ta ilość, którą podaję synkowi jest wystarczająca więc zleciła badanie na zawartość tej witaminy w organiźmie. Na podstawie wyników dostosuje dawkę. Badanie jest drogie bo kosztuje 100 zł, ale zdecydowałam się na nie, żeby mieć pewność, że dziecko nie będzie miało krzywicy
 
reklama
normalnie pobierają krew dziecku, ja jestem spod Warszawy więc z mojej miejscowości wysyłają krew do Centrum Zdrowia Dziecka dlatego czeka się nawet do 3 tygodni na wynik
 
Ja podaję 4 kropelki (tak zaleciła pediatra) to troszkę więcej niż normalnie ale Majka ma problemy z ciemiączkiem i bardzo poci jej się główka, narazie przy takiej dawce zostajemy
 
ciągle czekam na to badanie na zawartość witaminy D3 w organiźmie, ale na podstawie innych badań krwi wyszło, że mały ma za dużo wapnia i dlatego pediatra powiedziała, że prawdopodobnie powinnam odstawić witaminkę D3. Powiedziała, że musimy zaczekać na tamto badanie, ale na razie dopóki nie ma wyników mogę podawać mu co drugi dzień, szczególnie przy słonecznej pogodzie.
 
mozecie mi jszcze powiedziec czy witramina d3 sama sie wytwarza kieddy swieci sloneczko czy tez tylko jest lepiej wchlaniana kiedy jest slonce?

 
no wiec ja sie spotkalam z kompletnie odmienna opinia nt. podawania witaminy D3 dzieciom karmionym mlekiem modyfilowamym... i to w kilku zrodlach... bylo o tym w ktoryms z pism, a takze ortopeda mi o tym mowil...
otoz w mieszankach oznaczonych "1" jest witamina D3 w ilosci zaspokajajacej duzy procent zapotrzebowania, wiec zaleca sie podawanie polowy dawki (kropelkowej), lub wcale...
w mleku "2" jest mniej witaminy, bo w tym okresie dzieci zaczynaja jesc pokarmy stale, gdzie ona wystepuje, i podawanie witaminy D3 jest tylko na wyrazne zalecenie pediatry...

i ogolnie, wg opini z ktorymi ja sie spotkalam, raczej odchodzi sie obecnie od podawania witaminy D3 w formie kropli... z tego co zauwazylam na rzecz zelaza...
 
taaa.. i dzieki piciu zelaza przez synka juz sie nalazilam z malym do dentysty... :p

D3 nie podaja dzieciom rowniez w Irlandii, a jakos ja nie zauwazylam ludzi z krzywica.. moze jednak jej zbawienny wplyw jest nieco w Polsce przereklamowany?

ja jej nie podaje malemu odkad skonczyl rok, ale juz wczesniej w sloneczne dni takze jej nie dostawal. nozki ma proste.. ;)
 
reklama
A powiedzcie co sądzicie o tym- mojej córce ciemiączko zarasta bardzo powoli. Ciagle jeste dość duże, także wg lekarza. Kości potylicy ma twarde. Poci się- wprawdzie juz mniej, ale jednak. Fosfataza znacznie ponad normę. Poziom wapnia i fosforu we krwi prawidłowy. Próba Sułkowicza- poziom wapnia w moczu- na minusie ( czyli jakby niedobór). Dziecko rozwija sie super, lekarz twierdzi ze doskonale- lepiej niż przecietne dzieci. Jest ruchliwe, silne... To zagadka... Częsc objawów wskazuje na niedobór wit D3, wyniki wręcz na krzywicę... Cały czas podaję Jej wit d2, bo pdobno d3 mogła się nie przyswajać i odkaładać w watrobie a d2 jakby omija drogę pokarmową...
 
Do góry