reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyniki badan moczu i morfologii

Dołączył(a)
7 Styczeń 2008
Postów
14
WITAM, MOJA CÓRECZKA 6M, W WNIKU MORFOLOGI WYSZŁO PLT 504, A W MOCZU PISZE BIAŁKO 2, NABŁONKI LICZNE WPW OKRĄGŁE I NIELICZNE WIELOKĄTNE, CZY KTÓRAŚ Z MAM SPOTKAŁA SIĘ Z TAKIMI WYNIKAMI.:no:BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ
 
reklama
Witam serdecznie. Nie miałam potrzeby zapoznawać się z normami morfologii więc nie wiem czy jest dobra ale kiedyś od lekarza słyszałam taką opinię że gdyby przebadać wszystkie dzieciaczki w tym wieku to 90 procent z nich ma słabą morfologię a poprawia się sama jak podrosną i zaczną jeść więcej urozmaiconych pokarmów. Jeśli chodzi o wyniki moczu to białka nie powinno być. Ja mam dziecko z wadą układu moczowego i wiem że bardzo ważne jest aby leukocyty czyli krwinki białe były w normie gdyż zawyżone świadczą o stanie zapalnym. Ta norma to 0-10wpw. Tak czy inaczej nie jestem lekarzem więc najlepszym rozwiązaniem będzie aby te wyniki zobaczył pediatra i to w miarę szybko aby szybko działać. Życzę zdrowia i pozdrawiam.
 
PLT są to płytki krwi. MOja Hania też miała zawsze podwyższone (a miała często morfologię robioną) i nie ma się o co martwić. U małych dzieci płytki krwi są podwyższone w przypadku, gdy krew pobierana jest z palca. Także wynik krwi nie powinien Cię niepokoić:-).
A co do moczu to napewno należałoby się skonsultować z pediatrą. Może to po prostu zapalenie pęcherza moczowego, u dziewczynek łatwiej o infekcje układu moczowego. Głowa do góry:tak:.
 
Do góry