reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYSOKA GORACZKA

Dołączył(a)
5 Marzec 2005
Postów
2
WITAM WSZYSTKICH......MOJ 3 LETNI SYNEK OD 3 DNI GORACZKUJE....SA TO WYSOKIE GORACZKI ...LEKARZ ZALECIL MI PODAWAC POL CZOPKA PYRALGINY NA NOC...MACIUS NIE MA KATARKU ANI KASZLU, TYLKO WLASNIE WYSOKA GORACZKE....DO TEGO WSZYSTKIEGO W BUZCE ZACZLY POJAWIAC SIE BIALE ,WYBRZUSZONE PLAMKI I STRASZNY JAKBY ZAJAD W KONCIKU UST...NIE CHCE WCALE JESC...PODAJE MU ISOPRINOSINE.WAPNO W SYROPKU.WIAMINE C....CZY KTOS Z PANSTWA SPOTKAL SIE ROWNIEZ Z TAKIM PRZEBIEGIEM CHOROBY U MALUSZKA?JAK JESZCZE MOZNA OBNIZYC GORACZKE...???????PROSZE O PORADE I POZDRAWIAM
 
reklama
Moja córka jak miała ok. roku dostała nagle wysokiej gorączki (miala tylko gorączka, żądnego kaszlu wysypki nic). Przez 3 doby miała 39 - 40 stopni. Środki przeciwgorączkowe o ile pomagaly to tylko na chwilę.Cuda działa natomiast kąpiel ochaldzająca - polega to na tym, że wkaldasz stopniowo dziecko do wody chłodniejszej o jakieś 2 - 3 stopnie. Kąpiel powinna trwac jakieć 5-10 minut. Zuzia odżywała po niej. Możesz zrobić jakieś 2 - 3 kapiele ma dobę. Poza tym schładzaliśmy córke cały czas okładami (ponieważ dostała drgawek od wys. temp.) w pachwinach , na nózkach, czole.
A czy pije chociaż?
Spróbuj oprócz wody, dac mumarchwiankę, jakiś kleik, żeby było delikatnie, herbatę malinową.
 
BARDZO DZIEKUJE ZA PORADE...W PRZYSZLOSCI NA PEWNO BEDZIE MI BARDZO PRZYDATNA....ALE W SOBOTE :) POSZLAM DO INNEGO LEKARZA I PRZEPISAL ON MALEMU ANTYBIOTYK.STWIEDZIL,ZE JEST TO WIRUS I NIE NALEZY GO BAGATELIZOWAC TYM BARDZIEJ PRZY TAK WYSOKICH GORACZKACH(4 DNI 38-39C).NO I SA ZASZCZYKI....MAM NADZIEJE ZE CHOROBA JUZ NIEDLUGO OPUSCI MOJEGO MACIUSIA....JESZCZE RAZ BARDZO CI SERDECZNIE DZIEKUJE I ZYCZE WAM ZDROWKA...PA DOROTA
 
Witam mamusie! ;)
Moj sposób na goraczke to okłady z letniej wody z octem - to naprawde pomaga!
Ja robie okłady i przykładam na główkę dziecka,ale jesli goraczka jest wysoka mozna zmoczyc w tej wodzie recznik badz przescierdło i owinac cale ciałko dziecka,przykryc kołderka i za jakis czas zmienic okład,tak kilka razy i nastepnie wytrzec dziecko,zalozyc ubranko i przykryc.

Moj kubus przy kazdej infekcji ma wysoka goraczke :(
Nie pomagaja mu syropki typu nurofen, na noc musze podac 1/2 czopka pyralginy( goraczka znika i spi spokojnie)

Pozdrawiam wszystkie mamusie i powodzenie /nie obawiajcie sie goraczki, to znak ze organizm waszego maluszka walczy z choroba/
 
dorima pisze:
WITAM WSZYSTKICH......MOJ 3 LETNI SYNEK OD 3 DNI GORACZKUJE....SA TO WYSOKIE GORACZKI ...LEKARZ ZALECIL MI PODAWAC POL CZOPKA PYRALGINY NA NOC...MACIUS NIE MA KATARKU ANI KASZLU, TYLKO WLASNIE WYSOKA GORACZKE....DO TEGO WSZYSTKIEGO W BUZCE ZACZLY POJAWIAC SIE BIALE ,WYBRZUSZONE PLAMKI I STRASZNY JAKBY ZAJAD W KONCIKU UST...NIE CHCE WCALE JESC...PODAJE MU ISOPRINOSINE.WAPNO W SYROPKU.WIAMINE C....CZY KTOS Z PANSTWA SPOTKAL SIE ROWNIEZ Z TAKIM PRZEBIEGIEM CHOROBY U MALUSZKA?JAK JESZCZE MOZNA OBNIZYC GORACZKE...???????PROSZE O PORADE I POZDRAWIAM
Witam.
Wygląda to na wirusowe zapalenie jamy ustnej.Jest to bardzo bolesne dla dziecka i nie dziwie się,ze nie chce jesć.Co do gorączki to mam ten sam problem.Mimo tego ze moja córka ma już 8 lat to od dziecka bardzo wysoko gorączkuje.Zawsze schładzamy ja w wannie w wodzie o 3 C zimniejszej od ciepłoty ciała.Można też na chwile zawinąc w wilgotny chłodny ręcznik.Co do pyralginu to musisz bardzo uwazac.Moja córcia niedawno pierwszy raz straciła przytomnosc i nikt nie może powiedzieć czy z powodu goraczki,czy uczulenie na pyralgin,ktory juz wcześniej brała.Zreszta bardzo oslabia serce.Dobrze dziła ibufen.Spróbuj.Pozdrawiam
 
witam
na gorączke rzeczywiście super są zimne okłady, moja córcia po syropie przez ok 2 godziny ma jeszcze wysoka ale pomagaja zimne okłady na czoło i łydki ( nie na stawy). teraz tez zmagamy sie z gorączka.
 
reklama
Do góry