reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia integracji sensorycznej

nikita33

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2004
Postów
2 021
Jak w tytule, czy ktoś wie coś więcej na ten temat, czy dziecko którejś z mam na to cierpi, czy może macie jakieś doświadczenia. Moje dziecko ma być diagnozowane w tym kierunku - przedszkolna psycholog twierdzi, że Filip być może cierpi na takie zaburzenia. Bardzo bym chciała pogadać z kimś, kto ma podobne problemy. Na razie nie wiem nic ponad to, że orientuję się, co to takiego i że wymaga to rehabilitacji. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
Cześć Nikita33,
nie wiem czy jeszcze jesteś zainteresowana tym tematem...
Podobnie jak u Twojego dziecka mojej wtedy 4,5 letniej córci pani psycholog stwierdziła zaburzenia procesów integracji sensorycznej. Brzmi strasznie i bardzo się tym przeraziłam, ale postanowiłam to zdjagnozować. Zrobiłam to w Przychodni psychologiczno-pedagogicznej przy ul Narbutta. robi to bardzo miła Pani Rybak.
Sam test dla dziecka jest fajny: chodzenie po równoważni, chuśtanie na chuśtawce, wchodzenie po drabinkach rysowanie, rozróżnianie kształtów. Rodzic natomiast wypełnia test (około 100 pytań) Trwało to wszystko może godzinkę za to diagnoza była zadawalająca dla mnie. Moje dziecko nie cierpi na coś takiego i Pani R. nie wie na jakiej podstawie psycholog przedszkolny wyciąga takie wnioski. Potem rozmawiałam z wychowawczyniami w grupie i tam się dowiedziałam, że 3/4 grupy ma takie przypadłości, ale tylko ja to poddałam diagnozie.
Może i w Twoim przypadku tak jest.
Powodzenia i pozdrawiam
 
kiedyś robiłam projekt właśnie dla miejsca gdzie się zajmują terapią integracji sensorycznej..i wiem że lekarz ogólny może i powinien Ci dać skierowanie do takiej poradni..w moim rejonie to się nazywa Wczesna Interwencja, i jest dla dzieci od 0-6 lat..jest tam pedagog, psycholog, rehabilitant i wszyscy opracowywują program dla Ciebie i Twojego dziecka i po prostu przychodzisz na konsultacje...
poza tym jest mnóstwo stron o tym po polsku i po angielsku (sensory integration)- tam są też propozycje zabaw oraz oczywiście fora dla rodziców...
a jedna z zabaw jaką pamiętam to "kanapka" gdzie dziecko jest zawijane itp- co generalnie wzmacnia doznania...
 
Witam , mam z córką zrobić badanie integracji sensorycznej.. Czy jest ktoś kto wie, gdzie takie badanie można zrobić w Krakowie?
 
poza tym jest mnóstwo stron o tym po polsku i po angielsku (sensory integration)- tam są też propozycje zabaw oraz oczywiście fora dla rodziców...
a jedna z zabaw jaką pamiętam to "kanapka" gdzie dziecko jest zawijane itp- co generalnie wzmacnia doznania...

zaburzenia integracji sensorycznej sa tak zlozone i skomplikowane ze zestaw cwiczen jest dobierany do konkretnego dziecka i jego problemow. zaden szanujacy sie terapeuta nie zaleci cwiczen "na odleglosc" - ani na telefon, ani w internecie nie ma cudownego zestawu cwiczen... opracowania pomoga rodzicom zrozumiec problem ale rozwiazac go moze tylko psycholog
poczytajcie sobie ksiazke Violet F. Maas, Uczenie przez zmysły. Wprowadzenie do teorii integracji sensorycznej" - polecam!!!
 
Moje dziecko jest już po diagnozie, rozpoczęliśmy rehabilitację. Na szczęście zaburzenia u Filipa są niewielkiego stopnia i rehabilitacja powinna dać dobre wyniki. Filip bardzo lubi te zajęcia. Świetnie się bawi
pozdrawiam
nikita
 
Witam,

u mojego 2 letniego synka psycholog żlobkowy równiez podejrzewa zaburzenia integracji sens. Poleciła nam umówic się na diagnozę najlepiej do Sensum mobile albo do dr Ewy Grzybowskiej. Czy ktos z Was słyszał o/ma jakies doświadczenia odnosnie diagnostyki/rehabilitacji w sensum mobile albo u p. Grzybowskiej?
Z góry wielkie dzięki za info.
pozdr
 
reklama
Do góry