reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapalenie jamy ustnej

anka16765

szczęśliwa mamusia
Dołączył(a)
17 Grudzień 2010
Postów
357
Miasto
Sułowo
witam chciała by sie was zapytac od czego moze sie zrobic zapalenie jamy ustnej akurat ma to mój 4 letni synek i nie wiem od czego mu sie to zrobiło
 
reklama
Wystarczy, że weźmie cos brudnego do buzi. Mogą to być nawet własne rączki:sorry2:. Mój 2 latek miał zapalenie jamy ustnej na wakacjach. Ale wszystko zalezy od tego jakiego radzaju jest to zapalenie u nas było w postaci aft. A afty ogę powstawać równiez w skutek osłabienia organizmu, po wizycie u dentysty albo po urazie mechanicznym.
 
u nas wyszło zapalenie jamy ustnej ok 2 rż po antybiotyku i to były najgorsze 2 tyg w życiu mojego dziecka. Strasznie ją bolała buźka nie mogła jeść ani pić. Schudła 600g w tym okresie, była nerwowa i mizerna. Dostała maść i jeszcze jakiś lek którego nazwy nie pamiętam. Ale tak jak koleżanka wyzej napisała, brudne rączki też mogą spowodować zapalenie jamy ustnej. U nas to były ropne krostki na policzkach i języku, poźniej na podniebieniu. Nie życzę nikomu...
 
ja polecam na zapalenie jamy ustnej psikanie octeniseptem do paszczeki ;-) na prawde dziala ;-) nic sie nie bac ze to do dezynfekowania....blony sluzowe tez mozna dezynfekowac octeniseptem :tak:

powodzenia ;-)
 
reklama
Mój chłopak miał kiedyś zapalenie jamy ustnej po dentyście - po znieczuleniu przygryzał sobie policzek, nie czując tego. Polecono mu pastylki Tandum Verde i szybko mu przeszło. Z kolei mój czteroletni siostrzeniec miał tendencję do wkładania do buzi różnych przedmiotów- jak to ciekawe swiata dziecko - i też miał zakażenie, też przeszło mu po Tandum Verde. Mogę więc polecić :)
 
Do góry