Poznaj inne nasze serwisy:
1. do 2. z 2
sponsor
Katarzyna Buss-Maleszka
Tym forum zarządza dentystka Katarzyna Buss-Maleszka
Skończyła łódzki Uniwersytet Medyczny na kierunku stomatologia i WSHiE na kierunku zarzadzanie i marketing w firmie medycznej.  Jest mamą dwoch fajnych chłopakow Janka(6,5 lat) i Ignasia (4,5).
Od 4 lat prowadzi Salę Zabaw dla dzieci Hipcio, a od 2 lat Klinikę Stomatologiczną Dentylion w Łasku, w której realizuje się zawodowo.
    Fan(ka) Avatar Aneta_85
    Podziękowania / Polubienia

Domyślnie Aparat ortodontyczny a ciąża

Witam,
    Mam problem z krzywymi zębami, więc co za tym idzie chciałabym założyć sobie aparat, by skorygować zgryz. Musiałabym jednak podleczyć parę zębów, do tego usunąć jeszcze z 2, może 1 (jak na moja szczękę mam ich po prostu za dużo). No i koniecznie zrobić zdjęcie szczęki.
    Czy to nie będzie miało wpływu na ciążę, czy lepiej poczekać aż urodzę?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odp.

Nicią i igłą szyte - ostatni update 16.04.14

Zadomowiona(y)

Podziękowania / Polubienia

Domyślnie Odp: Aparat ortodontyczny a ciąża

Cytat Napisał(a) Aneta_85 Zobacz post
    Witam,
    Mam problem z krzywymi zębami, więc co za tym idzie chciałabym założyć sobie aparat, by skorygować zgryz. Musiałabym jednak podleczyć parę zębów, do tego usunąć jeszcze z 2, może 1 (jak na moja szczękę mam ich po prostu za dużo). No i koniecznie zrobić zdjęcie szczęki.
    Czy to nie będzie miało wpływu na ciążę, czy lepiej poczekać aż urodzę?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odp.

Witaj
    Samo leczenie ortodontyczne nie jest przeciwwskazane w ciąży. Jest nawet taka teoria, że w ciąży szybciej idą pewne zmiany na plus w leczeniu. Sama nosiłam aparat orto całą ciąże i wszystko byl ok.
    Problemem może być usuwanie zębów, które jest zalecane w ciąży(jeśli jest taka konieczność) w drugim trymestrze. Poza tym znieczulenia stosowane w czasie leczenia nie wpływają na rozwój maluszka więc spokojnie można wykonać większość procedur medycznych.
    Jeśli jesteś już zdiagnozowana , masz wykonane przed ciążą badania rentgenowskie-spokojnie możesz zakładać aparat
    W razie wątpliwości zawsze odpowie ci twój ortodonta.

ps. doczytałam ,że nie masz zdjęcia. W ciąży jeśli nie ma konieczności unika się robienia zdjęć( chociaż 20 lat temu to zdjęcia rentgenowskie diagnozowały czy z ciążą jest ok zamiast usg). Jeśli się zdecydujesz wybierz miejsce gdzie można zrobić zdjęcia cyfrowe-zawsze jest to mniejsza dawka promieniowania. W czasie badania brzuch jest zawsze zakryty
    pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

Zasady pisania postów