reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Próchnica u 1,5 rocznego dziecka a fluoryzacja

aga1825

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2013
Postów
19
Witam,Drogie Mamy, moja córka skończy 1,5 roczku a sen z powiek spędza mi próchnica którą u córki wykryłam. Ma białe plamki na górnych jedynkach i 1 dwójce. Czytałam już wiele o fluoryzacji i lapisowaniu. Jeśli chodzi o fluoryzację czyli smarowanie ząbków moja znajoma stanowczo to odradza, twierdzi że jej córce tylko się pogorszył stan ząbków, że były zielone(po smarowaniu się takie zrobiły), szybciej się popsuły i że z kim nie rozmawiała to każdy mówi- nigdy więcej smarowania.Czy Któraś z Was borykała się z próchnicą ząbków mlecznych? Jakie metody były stosowane w celu leczenia? Proszę o porady, bo w sumie nie wiem czy faktycznie istnieje możliwość szybszego psucia się ząbków po smarowaniu.
 
reklama
Witaj
twoje dziecko jest w idealnym wieku aby odbyć swoją pierwsza wizytę u dentysty. Na pewno on rozwieje wasze wątpliwości. Mało proąwdopodobne aby po fluoryzacji zabki były zielone i sie szybciej psuło. Prawdopodobnie dziecko Twojej znajomej miało lapisowanie a to jest zupełnie inny zabieg i dotyczy zebow chorych.
Tylko szybka konsultacja zapobiegnie dalszęgo rozwojowi prochnicy u twojego Maluszka. Koniecznie umów sie na wizytę.
pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Fluoryzację z tego co wiem to można stosowac przed pojawieniem się próchnicy żeby wzmocnić ząbki.. jeśli ona już jest to dentyści stosują Impregnację (lapisowanie).. mój syn miał to robione i żałuję bardzo.. wykryłam u niego próchnice jak miał raptem minimalny nalot na ząbkach u nasady.. Impregnacja sprawiła że na dzień dzisiejszy nie ma jedynek i dwójek górnych.. a w tylnych ząbkach górnych ma ogromne dziury (dolne mu wyczyścili i założyli plomby i więcej nie poszło, nie wiem dlaczego nie zrobili tego samego z pozostałymi :( ) próchnicę wykryłam jak mały miał jakoś 1,5-2 latka.. teraz ma 4,5..
 
Do góry