reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słabe ząbki :-(

reklama
Prawidłowa higiena - to jedno. Czyszczenie ząbków i dbanie żeby nie zostawały niszczące szkliwo reszki jedzenia to podstawa. W przypadku tak słabiutkich ząbków warto też zainteresować się dietą malucha i nie mam na myśli oczywistego ograniczenia słodyczy, ale podstawowej diety. Tak słabe ząbki mogą świadczyć o niedoborze minerałów w diecie dziecka lub problemie z ich przyswajaniem. Polecam zrobić badanie krwi.

_____________
Dobry dentysta Opole - polecamy się
 
Słuchajcie dziewczyny, trzeba chodzić od początku do stomatologa. Każdemu przysługują 3 darmowe wizyty kontrole w ramach NFZ w ciągu roku i warto z nich korzystać. Najpierw trzeba też masować dziąsła wacikami, przy ząbkowaniu pobawić się z gryzakiem, a gdy tylko pojawi się pierwszy ząb to już trzeba zacząć używać szczoteczki i ziarenka pasty. Dla mnie zęby są bardzo ważne, bo moja mama o moje nie dbała i jako nastolatka miałam problemy i po prostu się ich wstydziłam. Dlatego też teraz tak się tym przejmuję u moich dzieci... Można też poczytać na blogach parentingowych albo fanpejdżu "zachęć swoje dziecko do mycia zębów" o tym jak dbać o zęby maluchów. Dziewczyny, nie odpuszczajcie tematu!! :-p
 
Do góry