Strona 2 z 2 Pierwszy 12
11. do 16. z 16
    Mama J&J Avatar dziunka24
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    982
    Dziękuję (Otrzymane)
    1644
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    1
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Odp: 3 latek rosnie, lecz nie przybiera na wadze...

Gosia a porównywałaś wzrost i wagę swojego synka do swojego lub męża w tym wieku? Może mąż też był wysoki i chudy? Często dzieci rosną bardzo podobnie.

Moja córka ma ponad 3 lata, nie przybiera na wadze od jakiegoś roku, za to rośnie (a malutka bo ma jakieś 93-94cm), waży ok. 15-16 kg. Ale jej kuzyn jest miesiąc starszy a waży 13,5 kg więc podobnie do Twojego synka.

Aaa no i wyniki młoda ma bardzo dobre. Myślę że nie masz co się stresować, ale z lekarzem warto pogadać
    Gosia - mama Juleczki Tancereczki i Asiuli Łobuziuli

Fan(ka) Avatar Takhisis
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    65
    Dziękuję (Otrzymane)
    208
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Znawca forumPierwsza rocznica! Otwieram szampanaUwaga! Rozkręcam się

Jakbym czytała o nas:) Ponad 3 latka, 100cm i 12,6kg:) ale to jest waga, na czczo, bez ubrania:) Synek praktycznie od ponad roku nie może przekroczyć 13 kg...Jak już było 13 to pojawiła się choroba i spadł powtórnie do 12,5...Praktycznie od ponad roku waży tak samo. U nas zawsze tak było...Na roczek nie potrajał wagi urodzeniowej. Przed drugimi urodzinami robiłam badania kału, pasożyty, żelazo,morfologie i wszystko zawsze było w normie. Chyba taki po prostu urok naszych dzieci:) Ja też byłam bardzo szczupła...pamiętam,że w ogólniaku ważyłam poniżej 50kg...a lekarze kazali przestać się odchudzać:) ja oczywiście nie odchudzałam się, tylko taka była moja uroda.
    JA też martwię się często tą wagą, ale nie ciągam Młodego do lekarza, bo już go badałam przez drugi rok życia i wychodziło,że wszystko ok...a ta sama sytuacja z brakiem przyrostu wagowego. Ten typ po prostu tak ma:)

3. Dziękuję Gosia72 dziękuje za post
    mam synka :-) Avatar Gosia72
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    6
    Dziękuję (Otrzymane)
    12
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Takhisis, faktycznie, praktycznie taka sama sytuacja! Nasz tez osiagnal 13 potem spadl do 12 podczas choroby rok temu i nie moze przybrac ponad te 13 teraz... Troche mnie uspokoilas, ale i tak sprawdze w lekarzem, bo wszyscy wokol mowia mi, jak bardzo zmienil sie na twarzy. Faktycznie, ma oczy podkrazone, mocno wyszczuplal na twarzy...
    mam nadzieje, ze tak jak u Was "ten typ tak ma po prostu" i za kilka tygodni napisze, ze lekarz nie stwierdzil zadnej choroby

Fan(ka) Avatar Takhisis
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    65
    Dziękuję (Otrzymane)
    208
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Znawca forumPierwsza rocznica! Otwieram szampanaUwaga! Rozkręcam się

Mój synek też ma podkrążone oczy:) A kiedy idziesz do lekarza?

Fan(ka)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1556
    Dziękuję (Otrzymane)
    1884
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    1
    Osiągnięcia Żywa legenda forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Mój też nie jest wielkoludem choć waży około 14kg-14,5kg i ma 98cm.Je różnie czasem ma apetyt a czasem nie.Fakt faktem mój pomału ale przybiera.
    Też ma lekko podkrążone oczy i lekarka zaleciła morfologię wyszło ok fakt na granicy ale był wtedy po chorobie więc po prostu taka jego uroda że jest raczej blady i ma małe sińce bo ja wyglądam tak samo.Gdyby nie miał energii byłby ospały to mogłabyś się bardziej martwić to są złe symptomy a tak skoro jest radosny dobrze się rozwija ,rośnie to ja bym się aż tak nie przejmowałazrobiłaś badania wyszło ok więc poczekaj jeszcze idzie wiosna może lepiej zacznie jeść jak będzie więcej na dworzu
    wiem że są jeszcze jakieś syropki na poprawienie apetytu ale to powinnaś ustalać z lekarzemspróbuj mu podawać bardziej kaloryczne jedzonko jakieś drobne przekąskipowodzenia

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

witam wszystkich.
    właśnie czytałam Wasze rozmowy dotyczące wagi dziecka i postanowiłam dołączyć się do dyskusji. może Wy pomożecie. mój synek ma 4,5 roku.ok 103cm wzrostu i waży 13 kg. waga dziecka spędza mi sen z oczu. jest tzw niejadkiem,każdy posiłek to zmora. mało je,niewiele, nigdy nie ma apetytu.lekarze ciągle powtarzają,że ma niedowagę i przepisują syropy na apetyt. niestety w naszym przypadku syropy nie działają. robiliśmy badania krwi i wszystko dobrze. nie wiem co robić, jak zachęcić dziecko do jedzenia?do kogo się zgłosić?

Strona 2 z 2 Pierwszy 12

Zasady pisania postów