reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8-smio miesięczny dziecko nie chce spac?>!

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
witam wszystkie mamy,


mam problem z 8-smio miesięcznym synkiem, problem polega na tym iz moj chlopczyk budzi sie codziennie o 4 rano na jedzenie zjada 180 ml kaszki i bez problemowo zasypia. budzi sie rano juz o 6-stej i do 8-smej nic nie je, nie wiem czy tak sie juz przyzwyczail czy potrzebuje tego jedzenia w nocy?? na kolacje przed snem dostaje kaszke. czy powinnam cos z tym poczac??:-:)-(
 
reklama
Wydaje mi sie że niepowinnaś moja starsza córka podobnie jadła i przeszło jaj samo tak gdzieś jak miała 2 latka,zaznacze że jeszcze tak o 1 w nocy jadła.Wage miała w normie wiec tyle potrzebowała jedzenia.
 
Synek najprawdopodobniej przyzwyczail sie do nocnego jedzenia.
Moim zdaniem powinnas odzywczaic synka od jedzenia w nocy. Moze na poczatek podawaj mu ta kaszke w mniejszych ilosciach i troszke pozniej, np o 4:30. Z czasem powinniscie dojsc do tego ze maly bedzie wstawal pozniej. :-)
A probowalas zamiast kaszki dawac mu pic? A kaszke np. o 6 rano??
 
nie szczerze nie dawałam pic bo on budzi sie z płaczem wiec z gory zaklada ze z glodu ale dzis sprobuje cos przed zasniecem do jedzenia wcisnac a w nocy pic zobaczymy jak bedzie,

jeszcze jedno tesciowa kiedys kiedys mowila mi zeby wlasnie podawac w nocy pic i ze to moze potrwac kilka tygodni ze bedzie plakac ale przyzwyczaji sie ale czy warto tak dziecko meczy?? moze samo przejdzie :/
 
Olu, mój synek też dość długo jadł w nocy. Odzwyczaiłam go od tego w prosty sposób. Otóż co noc stopniowo zwiększałam mu ilość wody, a mleka zawsze dawałam tyle samo. Dolewałam bardzo małe ilości, żeby się nie kapnął, po 10-20 ml. Nie trwało to długo, jakiś tydzień lub dwa. Spróbuj tak zrobić, ok?
 
a dziękuje bardzo spróbuje na pewno dam znać jakie beda rezultaty poczekamy zobaczymy, a czy twój dzidziuś wypijał cale te zwiększone dawki?? bo moj malec wypija 180 jak mu doleje to czy wybije 200??
 
Olu, na ogół wypijał tyle co wcześniej, czyli ok. 120 ml. Pod koniec wystarczyło mu nawet 30 ml. Po prostu kapnął się, że na takie słabe mleczko nie ma po co się budzić.:-) Powodzenia:tak:Do mleka na dodawałam kaszki. Ale Ty zrób tak jak uważasz, jak będzi lepiej, z kaszką czy bez.
 
Dziewczyny ja mam problem z moją prawie 11miesięczną córą,która budzi się trzy razy na mleko 22.00,1.00,5.00 a potem kolo 8.00 je kaszkę.
majandra-Zastanawiam się nad radą w sprawie rozcieńczania mleka ale przyznam się szczerze iż obawiam się że będzie się budziła częściej bo takim słabym mlekiem się nie naje.Czy miałaś z tym problem?
Aha próbowałam oszukać herbatką ale Alunia nie chciała pić i ze złością wytrącała butelkę,a jak dostała mleko to wypijała ze smakiem i spała dalej.
 
reklama
Anetko, mój synek nie budził się częściej. W tym wieku warto odzwyczajać dziecko od jedzenia w nocy nie tylko ze względu na chęć przespania nocy, ale przede wszystkim na ząbki, które będą się szybciej psuły. Powinno się doprowadzić do tego, że dziecku odechce się pobudek, bo uzna, że nie warto.
 
Do góry