reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma Oskrzelowa

JURA

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
16
Miasto
ŚLĄSK
WITAM WSZYSTKIE MAMY!jestem mama 5 miesiecznego syna ktory jak mial 3 miesiace przeszedl zapalenie oskrzeli i teraz kaszle ma katar i tak mu swista na oskrzelach.Lekarz przepisal mu teraz leki wziewne i podejrzewa astme oskrzelowa i alergie.:szok:.napiszcie czy macie ten sam problem bo ja juz naprawde niewiem czy mam sie martwic, aha i dodam ze starszy syn tez tak mial a teraz ma5 lat ,bral leki na astme a potem sie okazalo ze jej niemial.ma tylko alergie.JA JUZ NAPRAWDE NIEWIEM CZY UFAC TERAZ LEKARZAom.:wściekła/y:pozdrawiam i czekam na odpowiedz jakie wy mieliscie doswiadczenia .
 
reklama
Witaj!!!
ja sama choruję na astmę- mój synek jak na razie nie ma jej objawów.
ale napiszę Ci tak- nie każde świsty w okolicy oskrzeli są objawem astmy. tej choroby nie rozpoznaje się na podstawie jednego objawu a już napewno nie u tak małego dziecka i to po jednym incydencie zapalenia oskrzeli. nie twierdzę oczywiście, że to nie może być astma, ale wiem, że lekarze często "zwalają" pewne objawy na jedną chorobę, bo nie zawsze chce im sie znaleźć faktyczną ich przyczynę. łatwiej powiedzieć"Pani syn ma astmę" niż to faktycznie sprawdzić. ma ona związek z alergią ale nie każda alergia prowadzi do rozwinięcia się astmy.
ja sugerowałabym Ci zmianę lekarza na alergologa- on zleci wszystkie konieczne badania i nakieruje Cię jak dalej opiekować się Twoim Skarbkiem.
na koniec jeszcze napiszę Ci ,że nawet jeśli diagnoza potwierdzi się , to nie jest to koniec świata. z astmą można żyć normalnie. ja chorowałam na nią, kiedy jeszcze niewielu lekarzy wiedziało o jej istnieniu( po raz pierwszy rozpoznano ją i nazwano w 1981roku), a jednak przetrwałam. trzeba tylko trafić na mądrego lekarza. pozdrawiam
 
WITAM I DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.Dzisiaj wyszlam ze szpitala z moim synusiem i znowu przeszedl zapalenie oskrzeli:-(pozostal na berodualu i flixsotide na lekach wziewnych,i zobaczymy co bedzie dalej.......pozdrawiam .
 
Witam :) ja sama mam astme a co do diagnozowania jej w Polsce, bylam u kilku lekarzy, jedni diagnozowali ze mam, inni (w tym samym czasie o zgrozo:szok:) diagnozowali ze nie mam.... ostatecznie ja od dziecka wiem ze mam i mam na prawde , ale to zalezy od lekarza jak sie przekonalam "Czy mam czy nie" ;] tu w Grecji gdzie obecnie mieszkam nie ma watpliwosci ;] tylko nie ma berodualu:baffled: ma on dwa skladniki i tu sa dwa odrebne leki nie ma dwoch w jedynm..
 
WITAM! ZNOWU bylismy w szpitalu,tym razem synus mial zapalenie pluc:szok:to juz jego 3 zachorowanie a ma dopiero 6 miesiecy.lekarze mowia ze to z alergi , i na tle astmy oskrzelowejbo zaczyna sie od niewielkiego kataru,a pozniej dusznoscijest mi go strasznie szkoda a mi juz brakuje sil .niema konkretnej diagnosy lekarze nie umia mi powiedziec dlaczego tak sie dzieje tylko leki i leki przepisuja:-(.mam nadzieje ze narazie bedzie spokuj,ale znow zaczyna mu sie katarek:-(pozdrawiam..
 
Witaj! Ja mam alergie (najbardziej na pylki, kurz) juz ponad 24 lata, zachorowalam to niewielu lekarzy wiedzialo co to jest! Na astme zapadlam pozniej, ale uwierz mi nigdy nie przeszlam zapalenia oskrzeli ani pluc. Nie jestem lekarzem, ale wiem z wlasnego doswiadczenia, ze alergia jest bardzo "modna" a nie wielu tak naprawde ja ma jak i astme, ale lekarze tak diagnozuje bo albo sa niedouczeni albo wygodniccy i testuja na ludziach rozne leki (zarabiaja na tym najczesciej). Prawdopodobnie twoje dziecko nie ma astmy, tylko jest zle leczone przez to zapalenie oskrzeli a potem pluc. Radze poszukaj DOBREGO lekarza!!!! Bedzie dobrze. A co podajesz jak maluszek ma katarek?
 
WITAM LAURA74 JaK MA katarek podaje mu oczywiscie sol morska STERIMAR,I dawalam mu krople EUPHORBIUM,dawalam tez mu NASIVIN,a teraz daje mu POLCROM NA ALERGIE.:-)PODEJZEWAM ZE NAPEWNO MA JAKAS ALERGIE BO DOTEGO CZASAMI ROPIEJA MU OCZKA TAK ZE NIEMOZE ICH RANO OTWORZYC.A CO do lekarzy to sie z toba zgadzam;-)ja juz bylam u 3 ,a z starszym synkiem nawet moze z 7 i nawet bylam u chinki,i nikt mu nie pomugl:-(.dopiero teraz przepisala mu doktorka takie dyski do wdychania i widze ze jest poprawa,juz mniej kaszle, a kaszlal przez 3 miesiace a lekarz poprzedni przepisywal mu antybiotyki...POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ:-)
 
Witaj!;-)Ja nie znam tych lekow, oczyszczam tylko nosek woda przy katarku. Jesli dziecku wyplywa ropa z oczu to jest to spowodowane infekcja bakteryjna, bo przy alergii oczy lzawia a nie ropieja. Moj synek tez mial kilka dni temu rope i lekarz powiedzial, ze to infekcja migdalkow i malemu aplikowalam masc z antybiotykiem do oczu. Mial po tej infekcji kaszel, ale to normalne ja nic wtedy nie podaje sam odchodzi po jakims czasie. Wiem, ze to wydaje sie dziwne ale u mnie dziala, bo syropy czasem przedluzaja to wszystko jak nieodpowiednie.Po kilku dniach bylo w porzadku.:tak:Z tymi dyskami to widzisz poprawe no i bardzo dobrze, ale na wszelki wypadek poczytaj o tym w internecie i porozmawiaj z dobrym lekarzem, bo te leki czesto sa ze sterydami tylko do krotkiego stosowania. Wiem to z wlasnego doswiadczenia, tez mialm dyski, ale ja juz od dawna jestem dorosla. Zycze znalezienia naprawde kompetentnego lekarza i zdrowia dla dzieci.:happy:
 
reklama
Witam, moja coreczka do 1,5 roku miala ciagle katary, kaszle, swisty, charczenia itp. Jak miala 3-4 i 4-5 mies przeszla zapalenia oskrzeli/pluc. Dostawala po tym berodual i pulmicort. Swisty trwaly dlugo az kiedys same zanikly(zreszta lekarka powiedziala ze z czasem znikna ale ja za bardzo nie wierzylam:baffled:), charczenia byly i ten ciagly katar i kaszel. Pulmonolog powiedziala ze astme i alergie wyklucza (dodala ze alergie staly sie bardzo modne). Faktycznie po roczku swistow juz nie bylo a i reszta "atrakcji oddechowych" sie zmniejszala. Dodatkowo zaliczylismy specjalny szpital dla dzieci w Rabce gdzie zrobiono malej mnostwo badan, testow itp. Na szczescie nic powaznego nie wyszlo.
Dodam ze mojej kuzynce dziecku taz wmawiano astme a jej nie bylo.
A co do oczek to cos wisi w powietrzu i duzo dzieci to niedawno przeszlo i u nas przepisywali na to biodacyne na pare dni i po sprawie.
 
Do góry