reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

asymetria ciała niemlaka

Dołączył(a)
7 Styczeń 2008
Postów
14
witam moja córeczka ma 4 miesiące lekarz powiedział ze nie układa się symetrycznie, jaden boczek przekrzywia bardziej w jedną stronę. chodzimy na rehabilitacje. czy któraś z mam spotkała się z tym.
 
reklama
Niestey moja Nel która ma 3 miesiące tez układa sie

niesymterycznie co zresztą stwierdził lekarz. Pokazał nam kilka

ćwiczeń i chWytów jak nosić dzidzie by lewa strona ( którą


upodobała sobie mała ) rozwijała się równo z prawą .

Ćwiczenia mamy wykonywac w domku a za miesiąc ponownie na

kontrole do fizjoterapeuty. Pozostaje wiec ćwiczyc i wierzyć że

bedzie poprawa czego Tobie i sobie zycze ;-)
 
Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym układaniem.Moja córka od urodzenia ma asymetrię twarzy i nie można z tym nic zrobić.Asymetrię można usuwać chirurgicznie.U mojej jest to mało widoczne,więc nic nie robiłam.Oberwuję tylko czy sie nie pogłębia asymetria.Jak była mała to chodziłam na masarze,ale to nic nie zmieniło.
Myśle że jeśli układa sie żle,to trzeba dziecko układać w odwrotną stronę.
 
To chyba dosyc czesta sprawa u niemowlakow - moja mala zwija sie w rogalik w lewo. Lekarz kazal zabawiac ja tak, zeby musiala sie przekrzywiac w prawo + duzo czasu spedzac na brzuchu bo wtedy miesnie rozwijaja sie rownomiernie. Niedlugo konczy 6 mc i jeszcze czasami (zwlaszcza jak jest zmeczona) przekrzywia sie w lewo ale juz znacznie mniej niz na poczatku...

... mysle, ze o ile nie ma przykurczu miesni/sciegien to nie ma sie co martwic! Gorzej jak jest "kręcz" wtedy trzeba masowac i rehabilitowac... (tak powiedzial ortopeda) ;-)
 
dziękuje wam dziewczyny, więc trzeba dużo ćwiczyć. moja mała ma leżeć jak najczęściej z pupą w górze. jak możecie to napiszcie jakie wy macie wykonywać ćwiczenia
 
Jak najcześciej układaj maluszka pupka do góry. U mnie jest to problem bo mała noe lubi leżeć w tej pozycji. :no::no:
Co do cwiczeń to kładziesz malutką na czymś twardym i przewracasz ja raz na lewy raz na prawy boczek stymuluszej w ten sposób lewa i prawa strone. Tak samo jak nosisz małą raz na jednej stronie raz na drugiej. POWODZENIA:-):-):-)
 
Jak najcześciej układaj maluszka pupka do góry. U mnie jest to problem bo mała noe lubi leżeć w tej pozycji. :no::no:

Don't worry, moja też na początku nie chciała ale zastosowałam taką metodę: kładłam ją na brzuszku i podtykałam pod nos cos ciekawego (lusterko lub kolorową zabawkę). Jak tylko zaczynała marudzić i popłakiwać przewracałam na plecki i rozśmieszałam. Tym sposobem wydłużał się czas kiedy jednorazowo spędzała czas na brzuchu. Zaczęłam dosyć wcześnie i teraz dla małej to ulubiona pozycja - już pełza i potrafi się bawić jedną rączką podpierając się drugą...
 
Hej Dziewczyny :-)
Ja też zauważyłam, że moja Maja układa się asymetrycznie, w prawą stronę. Jeszcze nie jest to potwierdzone przez lekarza ale za tydzień mamy neurologa więc się dowiem co i jak :tak: Zastanawiam się nad jedną sprawą - gdzieś kiedyś czytałam, że jeśli dziecko ma asymetrię i chodzi na rehabilitacje to należy się zasiłek rehabilitacyjny. Wiecie może jak to jest dokładnie? Korzystacie z tego?
 
witam mamcie:blink:
Moja mala tez ma lekka asymetrie, podczas karmienia wygina sie , czesto robi tzw literke C, do tego ma lekki krecz szyi no i najgorsze-wzmozone napiecie miesniowe. Naszczescie USG glowki i EEG wyszlo w normie wiec sprawy neurologiczne mozna wykluczyc. Mamy rehabilitacje metoda NDT Bobath 2 razy w tygodniu
 
reklama
Hej Dziewczyny :-)
Ja też zauważyłam, że moja Maja układa się asymetrycznie, w prawą stronę. Jeszcze nie jest to potwierdzone przez lekarza ale za tydzień mamy neurologa więc się dowiem co i jak :tak: Zastanawiam się nad jedną sprawą - gdzieś kiedyś czytałam, że jeśli dziecko ma asymetrię i chodzi na rehabilitacje to należy się zasiłek rehabilitacyjny. Wiecie może jak to jest dokładnie? Korzystacie z tego?
marmi wiem ze jest zasilek pielegnacyjny i bede sie o niego starac ale podobno strasznie duzo dzieci ma napiecie i asymetrie wiec takie zasilki przyznaja raczej tam gdzie jest jeszcze cos neurologicznego np porazenie mozgowe. Przynajmniej w moim miescie tak jest. Musisz sie dowiedziec w swojej gminie , wziasc papierki do wypelnienia i zorientowac sie jakie zaswiadczenia od lekarzy sa ci potrzebne. Ja skladam tak czy inaczej, najwyzej odrzuca
 
Do góry