reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria ułożeniowa....???

Moja Oliwia w wieku 2 miesiecy tez miala zdiagnozowana asymetrie. Zwijala sie w rogalik na prawa strone (obnizone napiecie miesniowe z lewej strony). Od tamtej pory chodzilysmy na rehabilitacje i teraz (11-mcy) praktycznie nie ma sladu. Moge polecic dobra rehabilitantke w Warszawie w Babka Medica przy CH Arkadia. BabkaMedica - Przychodnia dla kobiet i dzieci NZOZ - zdrowie rodziny w najlepszych rkach Pani Joanna Chorąży. Przyjmuje tylko w soboty (trzeba zaklepac wizyte duzo wczesniej ale warto) a w inne dni w innym miejscu - gdzies na Ursynowie. Pozdrawiam, Ania
 
reklama
mój miał asypetrie lewostronną.główke przymal w jedna strone.nie lezał na brzuszku.Niestety trzeba na to masaże bo jak się do roku tego nie wykoryguje to robią operacje (tak z kreczem jest) moja ciotka jest rehabilitantką i masowała go w domu.To mówila ze nieraz dzieci przychodza do niej pózno i trudno jest to skorygowac a nie któreg ida na mały zabieg naciagniecia miesni czy coś takiego .ale w kazdym razie po roku jest takis zabieg.Mój miał 3 tygodnie i miał 2 serie po 2 tygodnie.Koleżanka była jak dziecko było starsze i już trwało to pare miesiecy.Ciotka tez opowiadała że maja tam dizecko 8 miesieczne i masakra tak płacze,niestety maja w planach 8 seri tyle ile miesiecy.miedzy seriami jest tydzień chyba odpoczynku
 
Ostatnia edycja:
Natalka w 3mcu miała stwierdzone przez neurologa obniżone napięcie główka-tułów i wzmożone napięcie w raczkach(zaciskała kciuki do środka)oraz lekka asymetrie,chodzimy na rehabilitacje juz 7 tygodni,jedno spotkanie w tyg,postępy już widać,asymetria zanikła samoistnie,skorygowała się sama,jeszcze przed rehabilitacją
 
Miałyście oprócz asymetrii ułożeniowej problem z dysplazją stawu biodrowego? Byłam z malutką na badaniach i lekarz stwierdził lekką dysplazję i zapisał poduszkę Frejki - spotkałyście się z teorią że równomierne usztywnienie ciała może pomóc na asymetrię? Dodam, że córka zwija się w rogalik w obie strony.
 
Do góry