Strona 1 z 4 12 Ostatni
1. do 10. z 36
    Wdrożona(y) Avatar lulka28
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Asymetria ułożeniowa....???

U moje 4-miesięcznego malca pediatra wykrył asymetrie ułożeniową - maluszek wygina się w prawą strone układając sie w rogalik ! Byliśmy u rehabilitanta dziecięcego i mamy zlecone ćwiczonka i pracujemy nad tym ale niepokoje sie czy to wystarczy i co właściwie oznacza ta diagnoza ! Czy bedzie to miało wpływ na rozwój malca? do tej pory jego postepy są zgodne z jego wiekiem! Tylko czy juz powinien przewracac sie z plecków na brzuszek czy jeszcze nie? Może ktoś ma podobne doświadczenia?
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Fan(ka) Avatar Joanna@
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    3
    Dziękuję (Otrzymane)
    16
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Asymetria ułożeniowa....???

U nas tez wystepowala asymetria ulozeniowa. Z tym bywa roznie czasami poprostu przechodzi ( wraz z wiekiem) a czasem trzeba cos z tym robic. Z doswadczenia wiem( jestem po rehabilitacji ) ze zazwyczaj cwiczenia sa zupelnie wystarczajace, ale wiadomo kazdy przypadek trzeba traktowac indywidualnie. Duzo zalezy od tego jakie jest podloze wystepowania asymetria. U nas stopniowo byla coraz mniejsza az zupelnie zanikla. Nie denerwuj sie, u nas maly zaczol trzymac glowke jak mial 4,5 miesiaca i w ciagu tygodnia zaczol siadac i pelzac. Kazdy malec jest ondywidualny i nie trzymaj sie sztywno norm co do umiejetnosci jakie powinien miec w danym miesiacu. Pozdrawiam
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Mama czerwcowa'06 Fan(ka) Avatar beata8422
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

dziewczyny a ja mam właśnie o to pytanie
    bo jak Oliwka miała 3 tyg to też sie tak wyginała ale czekałam do wizyty aż pójdziemy na szczepionkę ale przestała tak się zwijać wiec zapomniałm zapytać, a teraz tylko czasem jak się przeciąga to się zwinie na jedną strone ale to chyba nie to co jak myślicie a może już przeszło
    a i czytałam jeszcze że jak dziecko zwija sie w rogalik to jest zwiększone napięcie z jednej strony czy to to samo co ta asymetria bo w tamtym przypadku podobnież wystarczą rehabilitacje i wszystko wraca do normy ale jak sie zaniedba to dziecko ma problemy z nauką
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Fan(ka) Avatar kubusiowa
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    11
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mój maly też ma asymetrie ułożeniową lewostronną przez co miał obnizony układ mięśniowy nie chciał leżec na brzuszku ani podnosić gł.ówki, od kwietnia jeździmy na rehabilitacje dzieki ćwiczeniom zrobił bardzo duże postępy, leżąc na brzuszku przyjmuje pozycje "spadochroniarza" i tak może leżec bardzo długo a jak go poprawiam na plecy to jest wieli "ryk" i hop spowrotem na brzuch. Więc mamusie "asymetryków" nie martwić się tylko ćwiczyć i będzie okej!!!!!!!
    KUbuś już ładnie siedzi!!!!!! ;D

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Mama Maciusia i Adasia Avatar Kunda
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    20
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampana

Moj maluch tez ma asymetrie juz coraz mniejsza, chodzimy na cwiczenia które bardzo duzo pomagaja. Wiec jesli jest zalecona rehabilitacja to nie ma szie czym martwic dziecko pocwiczy i wyjdzie z tego
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Fan(ka) Avatar Priscilla
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

A mozecie polecic jakiegos dobrego rehabilitanta w Wawie? moj maluch tez ma asymetrie i chodzimy na cwiczenia, ale nie jestem zadolona ze swojej rehabilitantki

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

byłam wczoraj z Oliwką u lekarza i powiedziałam o tym wyginaniu a pediatra nawet nie spojrzała i powiedziała że to nie o takie wyginanie chodzi że sie naczytałam i panikuje
    ale ona ciągle sie tak wygina
    czy możecie mi powiedzieć jak to jest dokładnie u was w jakim stopniu to wygiecie jest bo nie wiem czy nie powinnam iść do innego lekarza ,martwie sie
    pomocy
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Fan(ka) Avatar Priscilla
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

U nas wyglada to tak, ze nozki i pupcia sa delikatnie przechylone na prawa strone. Po prawej stronie ma tez wiecej faldek - po nich najlepiej widac, bo wszystkie faldki powinny byc symetryczne. Oczywiscie to ulozenie nie jest non stop, ale bardzo czesto sie zdarza.
    Dziwnie, ze pediatra nawet nie chcial na to spojrzec. Moze rzeczywiscie dla wlasnego spokoju skonsultuj sie z innym, bo potem dzidzius moze miec od tego krzywy kregoslup. Ja jako dzieko tez mialam problemy z kregoslupem i dlatego teraz staram sie robic wszytsko aby moja niunia na to nie cierpiala.
    Zawsze mozesz pojsc prv do ortopedy - on najlepiej sprawdzi czy wszystko jest oki

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) Priscilla
    U nas wyglada to tak, ze nozki i pupcia sa delikatnie przechylone na prawa strone. Po prawej stronie ma tez wiecej faldek - po nich najlepiej widac, bo wszystkie faldki powinny byc symetryczne. Oczywiscie to ulozenie nie jest non stop, ale bardzo czesto sie zdarza.
    Zawsze mozesz pojsc prv do ortopedy - on najlepiej sprawdzi czy wszystko jest oki
    no to u nas tak jest ale jak śpi to zawsze równo a fałdki ma raczej równe
    byliśmy 2tyg temu u ortopedy na sprawdzeniu ale wtedy spała i powiedział ze raczej ze stawami ok ale mamy jeszcze zrobić usg czy myślisz że gdyby miała tą asymetrie to ortopeda powinien zauważyć?
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Mama Maciusia i Adasia Avatar Kunda
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    20
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampana

U nas było tak ze macio jak spał to przechylał głowe tylko w jedna strone.

Jesli masz watpliwosci a pediatra je lekcewazy i nawet nie sprawdzi to zmien lekarza i zawsze mozesz sie udac do lekarza - rehabilitanta on powinien zbadac dziecko i powie ci co i jak
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Strona 1 z 4 12 Ostatni