reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

dokładnie jest tak jak pisały dziewczyny.
niepokojące moze byc tylko wypukłe ciemiączko, albo wklęsłe-oznaka odwodnienia, no i oczywiście jesli zbyt wilno lub szybko zarasta-ale to już stwierdzic może lekarz.
pozdrawiam
 
reklama
kurcze u mojej ewy ciemioczko jest lekko zapdniete - czy to znak odwodnienia ??? ale ja ja poje - ale cow tedy gdy nie chce wiecj pic ???
 
no nie. a cały czas tak ma? i czy w ogóle nie chce pić? pewnie napija się mleczkiem, mój Oskar tez przez długi czas nic innego nie pił i czasami miał lekko zapadnięte ale to tak minimalnie. to musi być wyraznie widać, zresztą są jeszcze inne objawy, które towarzyszą odwodnieniu.
nie martw się. ja tylko tak napisałam, dziecko pewnie byłoby ospałe, niekontaktowe itp.
 
temu sie zmartwilam bo juz kiedys z odwodnienia trafilysmy do szpitala ale na to wtedy zlozylo sie wiele przyczyn - refluks ż-p ... pozdrawiam
 
Kochane, czy któraś z Was wie coś może o usg ciemiączkowym? Jak wygląda takie badanie, czy jest w jakikolwiek sposób szkodliwe dla dziecka? Nie mam o tym pojęcia. Ostatnio byłam na badaniu u neurologa (w szpitalu na Niekłańskiej) i głupia baba stwierdziła napięcie mięśniowe u dziecka dając skierowanie na to właśnie usg. Mam wątpliwości czy jest sens robić to badanie, bo lekarka najpierw przestraszyła dziecko, to zaczęło płakać i w takim stanie je zbadała. Chyba raczej u każdego w trakcie płaczu napięcie sie wzmaga? Państwowa opieka zdrowotna to koszmar!
 
tak....wiem cos na ten temat , milismy miesiac temu robione taki badanie. Nie jest ono szkodliwe ani bolesne. Wyglada jak robienie usg np brzucha podczas ciazy tylko po glowce i mala glowica. Trwa kolo 15 min, a maluch siedzi na kolankach albo lez na kozetce. Najlepiej jest wziasc jakas zabawke ktora go zajmie zeby sie nie wiercil.
Ps nas tez straszyli ale naszczescie nic zlego nie wyszlo.
 
Mysmy juz mieli kilka razy robione usg ciemiaczkowe, jest to badanie bezbolesne, nieszkodliwe, robi sie je tak jak usg brzuszka. Wazne jest aby dzidzia sie zabardzo nie wierciła. Na ostatnim usg Macio spał. U mnie w szpitalu robi sie je jak dziecko lezy wazne jest tylko aby miało dosc duze ciemiaczko.
Encja jest sens robic badanie bo dziecku niezaszkodzi
 
Encja
Niczego sie nieobawiaj, jestesmy w podobnej sytuacji, rowniez bylismy u neurologa ( na Kieleckiej) i doktórka stwierdzila wzmożone napiecie miesniowe u naszej coreczki oraz skierowala nas wlasnie na usg przezciemiaczkowe ( Soczi). Badanie bezbolesne i w miare szybko. Lekarz dokladny i konkretny. Podobno jest to badanie rutynowe przy wzmozonym napieciu, czasem rowniez zlecaja eeg. Ps. dostaliscie skierowanie na rehabilitacje? Pozdrawiam Kasia
 
reklama
Do góry