reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czkawka u niemowlaka

reklama
U noworodków to jest jak najbardziej normalnie i jest na to rada:przystawić do cycusia i czkawka od razu przejdzie :)
Czkaweczka zdarza się też i starszym dzieciom,więc nie ma się czym martwić :)
 
Zgadzam się z Millą - czkawka to normalna sprawa. Może czasami wynikać m.in. z niedojrzałości przewodu pokarmowego - pomaga cycuś, smoczek, butelka.
 
Mój syn miał czkawkę jeszcze będąc w brzuchu zwykle wieczorami, a potem po urodzeniu szczególnie jak troszke zmarzł np. przy przewijaniu. I rzeczywiście najskuteczniejszy był cycuś, czy ogólniej mówiąc picie
 
Moja Lena miała czkawkę w brzuchu, a potem za każdym razem jak zrobiła siku lub beknęła :) teraz już jej to przeszło i zamiast kilku lub nawet kilkunastu czkawek dziennie, miewa jedną na tydzień...
 
potwierdzam co napisały dziewczyny. to jest jak najbardziej normalne.Asia jak jeszcze była w brzuszku to juz miała czkawki kilka razy dziennie. A teraz to minęło samo, nawet nie pamiętam kiedy.
 
Moja maleńka również miała czkawki jeszcze w brzuszku, nawet teraz jej się jeszcze zdarza dzień, że czkawka występuje z 3-4 razy. Najlepsza metoda - przystawić do cycia i przejdzie bardzo szybko :tak:
 
a, i pytalam lekarza czy to przeszkadza dziecku, a on powiedzial, ze dzieci nie przezywaja czkawki tak jak dorosli, wlasciwie wcale im to nie przeszkadza.
Lena miala wczoraj czkawke i pekala ze smiechu za kazdym czknieciem :) strasznie sie jej to podobalo, zwlaszcza jak ja sobie posadzilam na brzuchu i za kazdym czknieciem podrzucalam do gory :-p
 
reklama
Dokładnie:dzieciom się to podoba :-) Moja córcia kiedyś śmiała się ze mnie,że mam czkawkę,a potem sama ją dostała i śmiałyśmy się z siebie nawzajem :-D
 
Do góry