reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gluten

ja podałam Julce w 5 mcu do zupki troche kaszki manny zwykłej błyskawicznej a nie jakiejś z nestle czy innej przeznaczonej specjalnie dla dzieci. Gotowałam ok 4-5 min do porządnego rozgotowania. Dawałam przez kilka dni po łyżeczce a nie po pół. Po chyba 4 dniach dałam biszkopta do deserku. Po ok 10 dniach mała zjadła całą butle gestej kaszy manny na kolacje. Dziś je wszystko co ma gluten, nic jej nie jest. Nie wprowadzałam tak ostrożnie jak to jest na schematach żywienia, nie chcialam panikować i przesadzać. Stwierdziłam że jeśli coś ma ją uczulić to szybko to wyjdzie. Poźniej doczytałam że jeśli chodzi o gluten to nawet 2 mce może niby być ok a potem nagle wyskoczyć jakaś alergia. Na szczęście Jula je go ponad 4 mce i nic jej nie jest.
 
reklama
Ja glutem wporwadzilam tak - dalam malej kaszke miodowa z glutenem. Chcialam dac tylko troszke na pierwszy raz. jednak malej tak zasmakowala,ze zjadla mi 200ml na raz . I w takis psoob wprowadzialm gluten. U nas praktycznie tak,ze wszystkim - z zoltkiem, bialkie tez od razu duza ilosc i bez problemu.
Wszystko zalezy od dziecka :-)
 
Cześć dziewczyny! Chcę wprowadzić gluten dla mojego dziecka. Czy możecie mi napisać jak przygotować kaszę manną dla mojego synka? Karmię go piersią, czyli muszę ugotować kaszę manną na wodzie? W jakich proporcjach? Dodać do zupki ze słoiczka? Jakoś boję się dać skórki od chleba w obawie przed zakrztuszeniem....(chociaż mój synek ma już dwa ząbki...).
 
isabell ja tez się dlugo bałam. ale kilka dni temu sie przełamałam dałam kajzerkę. I nic się nie stało. (nie zjadł oczywiście nic ale fajnie sobie pomamlał) potem kawałeczek kromki chleba. teraz mały biszkopcik. Maks dobrze sobie z tym radzi choć nie ma ząbków i nie krztusi się. Więc może jednak spróbuj dzieci powinny się przyzwyczajać do żucia bo potem mogą miec potrzebe jedzenia zmiksowanych rzeczy do 2 roku.
 
Cześć dziewczyny! Chcę wprowadzić gluten dla mojego dziecka. Czy możecie mi napisać jak przygotować kaszę manną dla mojego synka? Karmię go piersią, czyli muszę ugotować kaszę manną na wodzie? W jakich proporcjach? Dodać do zupki ze słoiczka? Jakoś boję się dać skórki od chleba w obawie przed zakrztuszeniem....(chociaż mój synek ma już dwa ząbki...).

Isabellll, Twoje dziecko jest już duże więc spokojnie możesz podać kawałek chlebka ale ja dawałam bez skórki, np środek bułeczki albo biszkopta. Kaszę mannę na początek dosypywałam do zupki jak jej gotowałam , potem dałam butle i zjadła aż się uszy trzęsły. Ja robię taką zwykła kaszę mannę błyskawiczną, 3 łyżeczki na 150ml wody i gotuję. Potem do butelki przelewam i dodaję 30ml wody wymieszanej z mlekiem (6 miarek) aha kaszę gotuję z małą ilością cukru. Możesz też zrobić pulpeciki z kaszą manną. Na pewno jakiś przepis znajdziesz na necie, ja robię mięso mielone z indyka, żółtko natka, odrobinke soli i manna do zagęszczenia. Formuję kulki i wrzucam na wrzątek. Jula je uwielbia. A biszkopty możesz wkruszyc do deserku, albo podać do łapki.
 
Dziękuję dziewczyny za rady. Spróbuję się przełamać :p A czy ja mogę już podawać takie pulpeciki z indyka? Do tej pory karmiłam synka mięskiem ze słoiczków....
 
reklama
a w słoiczkach jakie mięsko było? na pewno na indyka też trafiłaś. Indyk i królik to najdelikatniejsze i najlepsze mięsko dla dzieci. No i młodziutka cielęcinka. Ale akurat o to ostatnie bym się nie pokusiła w mięsnym, jakoś nie mam zaufania . Indyk jak najbardziej, na pewno będzie maluszkowi smakował :)
 
Do góry