Strona 1 z 2 12 Ostatni
1. do 10. z 16
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie "Guz" z tyłu głowy - normalne po porodzie? Proszę zobaczcie zdjęcie.

Witam, czy możecie zerknąć na poniższe zdjęcie i z doświadczenia powiedzcie proszę czy taki "guz" z tyłu główki dziecka to normalne? W dotyku miękkie, nie boli dzidziusia, maly jest zdrowy, spokojny nie płacze ani za malo ani za dużo, je normalnie i brudzi pieluch też normalnie - z zewnątrz okaz zdrowia - tylko ta "narośl"...
    Podobno coś takiego zdarza się z boku czy przodu głowy i jest to uraz poporodowy ale z tyłu raczej nie. Czy zatem to jest uraz poporodowy czy moze coś innego czym należało by się na poważnie zająć>

Dodam, ze położna juz to widziała i stwierdziła, że "zobaczymy jak się sprawa rozwinie", jednak proszę Was o poradę albo o opinię.

Na zdjęciu uwypukliłem w programie graficznym obszar gdzie znajduje sie ten badziąg :] To tak nie wygląda w rzeczywistości ;)

pozdrawiam i dziekuję.
    Rafał.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Początkująca(y) Avatar sstacha
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: "Guz" z tyłu głowy - normalne po porodzie? Proszę zobaczcie zdjęcie.

Pewnie to nic takiego skoro lekarze w szpitalu nie zwrócili na to uwagi. Na pewno nie zaszkodzi pokazać tego jeszcze raz pediatrze.Będziesz spokojniej spała

Mama dwóch księżniczek:)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    4
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    7
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Prawie, jak w domu

Domyślnie Odp: "Guz" z tyłu głowy - normalne po porodzie? Proszę zobaczcie zdjęcie.

Jeśli to jest uraz po dłuuuuuuugim porodzie, to się samo wchłonie
    dla spokoju własnego polecam udać się na konsultację do neurologa i to prywatnie najlepiej
    Będzie dobrze!

doula Avatar L4dY-bIrd
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    1
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Żywa legenda forumPierwsza rocznica! Otwieram szampanaUwaga! Rozkręcam się

ja bym poszła dla " świetego " spokoju do jakiegoś prywatnego specjalisty od maluszków .
    Doula http://doulawroclaw.pl/
    http://szkolarodzenia-natura.pl/ Szkoła Rodzenia we Wrocławiu

Zadomowiona(y) Avatar umm yasin
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

moj synek po porodzie mial dziwny, asymetryczny ksztalt glowki. lewa strona byla jakby kanciata a prawa zaokraglona. teraz ma 6 miesiecy i wszystko sie wyrownalo. wiec u twojego malucha jest podobnie ale sprawdz mimo wszystko z lekarzem.

Mamusia Antoniusia Avatar justynka1
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    252
    Dziękuję (Otrzymane)
    324
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

ja na twoim miejscu tez bym poszla na jakies prywatne konsultacje,zeby wykluczyc wszytsko i sie tym nie zamartwiac

Mama Bartoszka 18.07.2007 Avatar saratonie
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moim zdaniem wyglada to nie za ciekawie. Ja niezbyt ufam lekarzom, a na pewno nie połoznym, które wiadomo jakie mają wykształcenie medyczne, dlatego na Twoim miejscu wybrałabym się ztym do lekarza, najlepiej jakiegoś ordynatora pediatry dziecięcego prywatnie, który ma duże doświdczenie. Być może to nic takiego lepiej sie upewnij.

Fan(ka)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    28
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mój bratanek miał tak samo z tym że z boczku główki. Był to skutek pęknięcia żyłki w czasie porodu. Należy delikatnie masować (nie uciskać!!!)-takie głaskanie. U niego w ciągu 3 miesięcy pięknie sie wchłoneło, że nie było śladu.

Życze zdrówka
    Samuel
    *~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
    Laura
    *~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
    Nikola

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Red face Odp: "Guz" z tyłu głowy - normalne po porodzie? Proszę zobaczcie zdjęcie.

Mój synek po porodzie również miał tzw wypuklenie z tyłu głowy po jakimś czasie się wyrównało jednak wczoraj wyczułam mały guz po lewej stronie z tyłu głowy ma 1rok8miesięcy ,słyszałam że może to być nawet powiększone węzy chłonne ale dziecko cały czas zdrowe nie wiem co robić ąz boję się iś do specjalisty

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moja niunia miala identyczny guzek tylko z boku glowki( byl to uraz poporodowy-zbyt dlugi porod) wchlonal sie po ok 8 tygodniach i teraz nie ma ani sladu...Mysle, ze nie masz sie czym martwic, ale jesli Cie to niepokoi zapytaj lakarza...pozdrawiam serdecznie

Strona 1 z 2 12 Ostatni