reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krztuszenie się śliną

Dołączył(a)
26 Październik 2007
Postów
5
witam
mój 3-miesięczny synek dławi się przy jedzeniu a ostatnio zauważyłam, że krztusi się własną śliną czy może wie ktoś coś na ten temat co może być tgo przyczyną
już boje się go karmić, a przy jedzeniu wydaje bardzo głośne dzwięki.
W czwartek idę do peditry ale chciałąbym poznać również wasze opinie.
pozdrawiam
 
reklama
te odglosy przy karmieniu jesli przypominaja stekanie to poprostu lykanie mleka.jesli sie zadlawia to pewnie za szybko chce polykac.sproboj go moze karmic na wpol lezac,tak,zeby cysio bylz dolu a nie z boku,to mu bedzie wolniej lecialo.dzieci tak czesto maja.a co do tej sliny,to nie wiem,czyzby maly za duzo sliny produkowal?
 
Mój mały tez tak ma z tym krztuszeniem sie ślina...zawsze musi sobie tak głośno odchrząknąć i jest lepiej...myśle że to naturalne nasze dzidzie są w podobnym wieku widzę wiec sama napewno wiesz że tej ślinki jest dużo :-)
 
Dokładnie:tak:po prostu w 3 msc.nastepuje nadprodukcja śliny i maluszki nie nadążają z połykaniem:-p,mój Adaś robi balony ze śliny:-Dtak mu sie podoba,ze ma wszystko mokre:-pTakże Anett-nie ma sie czym przejmowac:tak:to normalne:-)A te odglosy przy jedzeniu to tez norma:-p
 
Bartosz tez tak ma. Kiedys zaczął mi się dławić poczas kapieli byłam naprawde wytraszona. Wziełam go dopiero takiego mokrego w góre, poklepałam plecki i przeszło, ale jakiśuraz mi pozostał, teraz jestem bardzo ostrożna.​
 
chyba wiekszość dzieci to przechodzi, ale spokojnie, to minie
Michał krztusił się i dławił zarówno przy jedzeniu (karmię piersią) jak i śliną. dziś już o tym zostały tylko wspomnienia. przy karmieniu spróbuj tak jak pisała justynka i próbuj karmić jak mały nie jest bardzo głodny, wtedy nie będzie tak łapczywie łykał;-) u nas zadziałało:tak:
 
Hej z tą ślinką to normalne.Mój synek za 2 dni skończy 3 miesiące i też od pewnego czasu ma dużo ślinki w buzi i czasem sie zakrztusił,nieraz zakaszle.Nieraz już byłam u pediatry z podejrzeniem jakiejs infekcji przez ten kaszel,a tu się okazało że to od ślinki.Moja pediatra powiedziała ze juz od 6 tygodnia następuje zwiększona produkcja śliny i to normalne:-)
 
moja córcia ma ponad 2 m-ce i strasznie się ślini,czasami mam wrażenie że nie nadąża z jej łykaniem i nieraz się przez to krztusi.ostatnio się nią nawet zadławiła,nastraszyła mnie strasznie,ale przełożyłam ją przez kolano,poklepałam po pleckach i wszystko skończyło się dobrze...dzięki dziewczyny...uspokoiłyście mnie bo też już się martwiłam że coś jest z tym nadmiernym ślinieniem nie tak
 
Jeżeli to krztuszenie pojawiło się niedawno to wszystko pewnie jest ok natomiast jeśli trwało od poczatku jak mały się urodził to dla świętego spokoju przejdz sie do dobrego laryngologa lub logopedy niech sprawdzi czy mały nie ma ukrytych wad podniebienia
miekkiego
 
reklama
Krztuszenie się śliną jest całkiem normalne i często się zdarza, zwłaszcza kiedy ślinianki zaczynają intensywnie pracować.
Chcę tylko wrzucić link do artykułu o pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszenia. Ostatnio czytałam w jakiejś gazecie i znalazłam w formie elektronicznej. Myślę, że warto się zapoznać i zapamiętać, bo zakrztuszenia często się zdarzają i lepiej wiedzieć co robić. Ostatnio kilkutygodniowy synek koleżanki trafił do szpitala z tego powodu, więc tym bardziej jestem na to uczulona.

Co robić kiedy się zakrztusi - Zdrowie - artykuł
 
Do góry