reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

moja córeczka ma 1,5 miesiaca,i od pewnego czasu ma problemy ze zrobieniem kupki.karmiona jest butelka- podaje jej bebilon pepti 1,poniewaz ma skaze białkowa. pare razy uzylam czopka,ale boje sie ze sie przyzwyczai,i bez nich juz wogole nie zrobi.ostatnio zauwazyłam tez ze moze miec kolke,poniewaz budzi sie w nocy i bardzo placze,a do tego jest niespokojna.co mozna zrobic,bo mi jest jej szkoda kiedy tak placze?
 
reklama
Idz koniecznie do pediatry,bo moze jest potrzebna zmiana mleczka.Nie każdemu dziecku Bebilon Pepti służy.Mój Kuba okazał się na niego poprostu uczulony i musi pić Bebilon Amino.Nie polecam czopków i termometru jako sposobu na zrobienie kupki,bo łatwo rozleniwić układ wydalniczy i najzwyczajniej sie przyzwyczai.:tak:Po co ma maluszek się męczyc.
 
witam.ja mam ten problem od trzech miesiecy i pieciu dni.na poczatku podawalam synkowi pare kropli jablka nastepnie ciepla wode z glukoza.pomagalo niestety przestalo!dzis bylismy w szpitalu bo maly przestal jesc ciagle plakal .dostal lactulosum i juz jest wszystko ok maly zadowolony i mama szczesliwa.co do kolek to mozesz podawac malej infacol przed kazdym karmieniem nam pomaga polecamy takze butelki dr.browna.pozdrawiamy i zyczymy zdrowka
 
Jak moja córcia miała kolki w wieku ok. 2 m-cy, podawałam jej herbatkę koperkową, no i okładaliśmy jej brzuszek ciepłymi pieluszkami ugrzanymi żelazkiem. Mała ma też butlę dr Browna. Kolki skończyły się po miesiacu, ale mała też pije bebilon ale już "dwójkę". Ja jej czasem też pomagałam termometrem (niestety:zawstydzona/y::-:)wściekła/y:, ale nie mogłam patrzeć, jak nie mogła przez 3 dni zrobić kupki), jak już wychodziły, to były strasznie zielone. No i dawałam espumisan na gazy, jest taki dla niemowląt w kroplach, dość dobrze tolerowany przez maluchy. No i istniało podejrzenie, że córka ma niedojrzały uk. pokarmowy, a właściwie jego zakończenie, o czym przeczytałam kiedyś w "Mamo to ja" (stąd ta diagnoza) i dlatego nie może zrobić kupki, i że to mija po ok. 2 m-cach i rzeczywiście u nas samo przeszło jak ręką odjął.:tak::tak::tak:
 
my tez czasem stosowalismy czopki glicerynowe bo polozna stwierdzila ze maly moze dostac przepukliny jesli bedzie bardzo sie meczyl i napinal podczas robienia kupki ale po pewnym czasie przestal robic sam i trzeba bylo wkladac mu czopki codziennie.pozniej dawalismy jablko dobry sposob ale na krotka mete,najlepsza okazala sie laktuloza:happy2:
 
hej dziewczyny moj maly ma 5i pol miesiaca i strasznie robi cieszkie kupy tzn bardzo twarde podaje mu duzo picia jablka ale to nic nie pomaga przecietnie robi co 2dni kupe ale strasznie ie przytym meczy steka i ma twardy brzuszek nie wiem moze to moga byc zaparcia tylko co ja moge na to poradzic dodam ze nie mieszkam w polsce tylko UK macie jakies doswiadczwenia na ten temat i domowe sposoby czy jakies srodki powinnam mu podac prosze o wypowiedzi ibardzo dziekuje za wszystkie posty pozdrawiam
 
my mamy dopiero 3miesiace i 7 dni ale zatwardzenie od urodzenia!maly dostawal sok jablkowy i pomaranczowy z woda tak jak kazaly polozne i juz przestalo dzialac.probowalismy pare razy czopkow glicerynowych ale balam sie ze nie bedzie sam robil kupy.tez mieszkamy w uk i w piatek pojechalismy na emergency bo maly przestal jesc tak go bolal brzuszek przez zatwardzenie dostal lactulosum i od piatku mamy kupke codziennie:-)dodam jeszcze ze pediatra nam tam powiedzial ze jezeli u tak malego dziecka nie reaguje sie na zatwardzenia to moze miec tez z tym problemy w pozniejszych latach.ps.slyszalam ze sok ze sliwek jest dobry ale colinek jest na niego za maly
pozdrawiamy
 
tzn je rano cysia o 9 potem obiadek 12 zupki daje mu rozne z kurczakiem z wolowina od 4 miesiaca cos do picia potem spanko jak sie obudzi to butla z zageszczaczem bo maly ulewa jak mu nie zageszczam mleka w dzien bo w nocy nie musze jest ok potem dzemka jak sie pobudzi to cos do picia i jakies owoce starte jablko albo ze sloiczka tak o 17 dzemka i jak sie pbudzi to co s pije o20 kompiel i butla i do spanka nie wiem moze ten zageszczacz jest z ryzu i moze go zapiera no nie mam pojecia zobacze na tej stronke dzieki dziewczyny za odpowiedzi caluje
 
reklama
a lactulose to wlanie znalazlam w domu bo mi przepisali jak jeszcze bylam w ciazy a ile dalas malemu i czy dajesz regularnie czy tylko raz bo na ulotce pisze15 ml 2 razy dziennie i kiedy nailepiej dac to malemu prosze o odpowiedz z gory dziekuje
 
Do góry