reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oczopląs

Witam! Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze na to forum ale...
Mój synek w marcu skończy dwa latka. Na drugim szczepieniu pediatra zauważyła oczopląs - i się zaczęło, bieganie po lekarzach. Obecnie Kacper rozwija się prawidłowo. Chociaz przechodzimy teraz bunt 2latka i jest trochę nieznośny to i tak bardzo dobrze sobie radz. Neurologicznie jest super. Okulistycznie ma nadzwrocznośc, prawdopodobnie albinizm oczny (chociaż nie wszystkie cechy się do tego sprowadzają: ponieważ ma blade nerwy wzrokowe ale wybarwienie tęczówki jest prawidłowe) nosi okularki. Nie robiliśmy jeszcze rezonansu magnetycznego. Chociaż neurolog stwierdził że to badanie może sprecyzowac przyczynę. Trochę się boje tego badania.
Widzę że coraz więcej osob ma problem z OCZOPLĄSEM - i skąd to się bierze?
Czy znacie jakiegos dobrego lekarza ktory mógłby powiedziec cos wiecej i zrobic cos konkretnego z tymi biegajacymi oczkami??
Pozdrawiam
 
reklama
Witam. Od przedwczoraj nasz swiat tez troszke przewrocil sie do gory nogami. U 7tygodniowego synka zauwazylismy dziwne szybkie ruchy powiek chyba z galkami pionowo w gore. Dzis zona jest na badaniach wpierwszym szpitalu powiedziano , ze oczoplas pionowy i teraz czekaja nas badania czy to ma podloze neurologiczne czy okulistyczne. Oby bylo wszystko dobrze. Strasznie sie martwie. To sie stalo z dnia na dzien. Nagle. Z tego co czytam na necie o tego typu oczoplasie, to az wlos sie jezy sie na glowie. Nie chce dopuszczac tych najgorszych mysli.... :( Synus ladnie reaguje na ruchy np palcow wodzi wzrokiem za nimi usmiecha sie jak sie do niego mowi potrafi patrzec na nas nie ma zadnych problemow ze skupieniem wzroku. Tylko jak stoi sie bezposrednio nad nim w linii prostej to tak sie zaczyna mu dziac z oczkami. juz nie wiem co mam myslec.. czekam na dalsze info. Moze ktores z Was rodzicow mialo podobne doswiadczenia albo jakies informacje na ten temat.
Pozdrawiam i oby nasze pociechy nigdy nie chorowaly...
Witam
Czy zagladacie jeszcze na to forum?
Bardzo prosilabym o informacje co z Waszym syniem bo u mojego tez zauwazylam oczoplas pionowy;-(
Jestem przerazona,jestesmy juz po usg mozgu-wszystko ok,neurolog tez ok(odruchy prawidlowe)teraz czekamy na badanie dna oka.Moj synek ma rowno 2miesiace,a te skaczsce oczka zaobserwowalam kolo4-5tygodnia,mydlalam ze mu to przejdzie.
Wydaje mi sie ze widzi,swiatlo na pewno ale nie wodzi za przedmiotami i nie wiem tez czy mnie widzi czasami zatrzymuje wzrok.To skakanie ma raczej rzadko,tak 2xdziennie
Prosze odezwijcie sie bo tylko u Was oczoplas byl pionowy.
Pozdrawiam
 
O nas te dzieci tez mialy oczopląś i niestety lekarz to zbagatelizował - przeczytaj ich historie. mam nadzieje ze maluch wyzdrowieje i to nic poważnego
 
Do góry