reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oczopląs

WItam!
Właśnie dwa dni temu zmierzyliśmy się z tym samym problemem.Wypowiedź jest bardzo stara,ale może ktoś tu zaglądnie.Mój Rafi ma 3 miesiące,lekarka stwierdziła oczopląs.Coś mi aż w środku skacze jak sobie pomyśle.Zwiedziliśmy już Katowice,z oczkami u niego wszystko w porządku.Znaczy się wina neurologiczna.Oszaleć można ze zmartwienia.Dziś idziemy na badania krwi na CMV i toxo chyba też.Chciałam napisać dwa słowa,żeby wyrzucić to z siebie i poczuć się nie taka samotna z tym problemem.
 
reklama
Witam


Minelo trochę czasu..Olaf ma teraz 3 lata i 3 mce,oczka ma czasem rozbiegane, ma wade wzroku-nosi okularki.Okulistka mowi ze nie ma potrzeby ingerowac chirurgicznie bo maly potrafi bardzo dobrze skupiac wzrok i nie przekrzywia przy tym glowy.
Neurologicznie niby było wszystko dobrze, ale ciagle pojawiaja sie jakies nowe problemy...
Jestesmy przed wizytą u nowego neurologa.

Pozdrawiam wszystkich

PS.Dawno tu nie zagladalam-urodzilam drugie dziecko(córeczkę) :)
 
Niuniunin-zaglądasz tu jeszcze? Jeśli tak to napisz co u Waszego synka.Mam nadzieję ze wszystko skonczyło sie dobrze i mały jest zdrowy!
 
gratuluję DAFF parki;)
zauważyłam u mojej prawie 3 miesięcznej córeczki uciekające jedno oczko
i dlatego zajrzałam na ten temat ;(
jak tam teraz z synkiem ?
pozdrawiam;)
 
Witam:)
Daff mam podobny problem: mój synek skończył właśnie trzy miesiące i ma oczopląs,nie potrafi zatrzymać wzroku na twarzach i rzeczach,, byliśmy u neurologa - niby mówi, że wszystko o.k, ale dziecko jest jeszcze małe i trudno ocenić,,, ja jestem bardzo zaniepokojona...
..
w poniedziałek dalsze badania,,, we wtorek może uda się załatwić okulistę

cały świat runął mi na głowę...

na razie lekarze uspakajają, że jest jeszcze malutki i ma czas

kiedy dowiadujesz się, ze coś jest nie tak z twoim dzieckiem - wszystko nagle przestaje być wazne i traci sens...

mam nadzieję, ze to tylko wada wzroku, albo wrodzony oczopląs i tak jak mówią lekarze z czasem może to zaniknąć

..tak bardzo się boję
martwi mnie, że nie może na mnie spojrzeć, zatrzymać na chwilę wzroku i uśmiechnąć się do mnie...
...widzieć na pewno widzi, bo reaguje na światło....

mało jeszcze wiem na ten temat, jeżeli możesz to bardzo proszę odpisz - bardzo mi na tym zależy
pozdrawiam Yvette
 
Witam. Od przedwczoraj nasz swiat tez troszke przewrocil sie do gory nogami. U 7tygodniowego synka zauwazylismy dziwne szybkie ruchy powiek chyba z galkami pionowo w gore. Dzis zona jest na badaniach wpierwszym szpitalu powiedziano , ze oczoplas pionowy i teraz czekaja nas badania czy to ma podloze neurologiczne czy okulistyczne. Oby bylo wszystko dobrze. Strasznie sie martwie. To sie stalo z dnia na dzien. Nagle. Z tego co czytam na necie o tego typu oczoplasie, to az wlos sie jezy sie na glowie. Nie chce dopuszczac tych najgorszych mysli.... :( Synus ladnie reaguje na ruchy np palcow wodzi wzrokiem za nimi usmiecha sie jak sie do niego mowi potrafi patrzec na nas nie ma zadnych problemow ze skupieniem wzroku. Tylko jak stoi sie bezposrednio nad nim w linii prostej to tak sie zaczyna mu dziac z oczkami. juz nie wiem co mam myslec.. czekam na dalsze info. Moze ktores z Was rodzicow mialo podobne doswiadczenia albo jakies informacje na ten temat.
Pozdrawiam i oby nasze pociechy nigdy nie chorowaly...
 
Hej! Mój synek ma już 9 miesięcy. Oczopląs zauważył pediatra na drugim szczepieniu. Wcześniej tego nie zauważałam albo nawet tego nie było. Pojawiło się tak nagle i wywróciło mój świat do góry nogami. Załamałam się bo czemu takie maleństwo ma coś z oczkami :/ przecież ciąża przebiegała super......
Zaczęła sie bieganina po lekarzach.
Neurologicznie wszystko u Kacperka w porzadku - rozwija sie nawet za szybko jak na swoj wieku.
Okulistycznie oczoplas poziomy z rotacyjnym, wada wzroku (ale wedlug dr.Hertza taka wada jest normą u tak małych dzieci) + blade nerwy wzrokowe ale badania jeszcze beda niedlugo powtorzone bo teraz mamy okularki i staramy sie je nosic jak najczesciej. Okaże się czy będzie poprawa.
Mały skupia wzrok ładnie. Szczegolnie z bliska. Cwiczyłam z nim ile moglam i widac dalo to jakies efekty, chociaz jak jest dalej i patrzy na mnie to zastanawiam sie czy mnie widzi bo tak mu te oczka bładzą :( ale odwzajemnia usmiech wiec moze...
Pozdrawiam
 
My jestesmy po badaniach okulistycznych. Zrobili mu tylko badanie dna oka i jakies tam jeszcze i wzrok w porzadku. Dostalismy skierowanie na neurologie i dzis tam jedziemy. Trzymajcie kciuki zeby bylo wszystko ok..

Pozdrawiam
 
Tak szczerze to z tego co mi mówili lekarze to takie malutkie dziecko jest "za małe" na dokladne badanie okulistyczne... Ja bylam z synem u 3 okulistow kazdy mowil cos innego - teraz trzymamy sie dr. Hertza z CZD i zobaczymy co powie po dokladniejszym badaniu Kacperka.
Ale niestety z tego co wiem to oczopląs już nie zniknie :( ale się nie załamuje.. Mam nadzieje że Mały będzie szczesliwy i w niczym mu nie bedzie przeszkadzalo to paskudztwo.
Pozdawiam,
oby u Was było neurologicznie wszystko dobrze!! Trzymam kciuki!!
 
reklama
Witam. Już mamy wyniki EEG i Rezonansu Magnetycznego. EEG - nie wyszło nic nie pokojacego. zadnych zmian w czasie snu. Rezonans tez nic nie wykazal czyli tfu tfu na szczescie nie jest to nic z glowka... zobaczymy co dalej powiedza lekarze. Teraz ten oczoplas jakby mu troszke sie uspokoil.. Moze taki jego urok w tym wieku ze tak zasmiga sobie slepkami... w pon bedzie wiecej pewnie wiadomo.
Pozdrawiam!
 
Do góry