reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

krupka

Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2006
Postów
6 431
Czy mieliscie moze do czynienia z czymś takim, jak opadanie powieki u dziecka? Chodzi mi o to, czy i kiedy korygować coś takiego. Jeśli tak, to gdzie szukać specjalisty?
Serdecznie proszę o wszelkie informacje. Przeszukałam net i jakoś nic konstruktywnego nie mogę znaleźć :confused:
 
reklama
Moja córka to ma. W niewielkim stopniu, ale jest. Ma uszkodzony mięsień powieki i opada ona lekko - ma przez to tendencje to zapalenia spojówek. No ic zasem rano jak się budzi to widocznie jedno oczko "mniejsze" ma. Okulista obejrzał i powiedział, że z tym nic sie nie da zrobić, zwłaszcza, jak nie opada na źrenicę - to jest podobno ważne, bo może inaczej dojść do uszkodzenia wzroku. Przy poważnych wadach myślę że można starać się o operacje. Sama nie jestem pewna. Przy małej wadze z wiekiem nie będzie tego widać. Chętnie sama coś się o tym dowiem, bo nie znalazłam nic oprócz tego, że sie np. przysłania zdrowe oko, by chore popracowało troche.( sama do tego nie jestem przekonana).
 
Mi okulista powiedział dokładnie to samo co Tobie, pomijając to przysłanianie zdrowego oka. No ale wyczytałam gdzieś, że można już w okresie niemowlęcym zrobic operację plastyczną. No i juz sama nie wiem co robić.
 
U nas też jest raczej delikatnie (do tego jest zwężona jedna szpara powiekowa), ale raczej nie jest to dziedziczne. zastanawiam się w jaki sposób można nabyć tą wadę. Bo wycztyałam w linku, który dałaś, że można ja nabyć.
Chyba wybiorę się do chirurga plastyka na konsultację.

A powiedz jeszcze, czy Tobie przeszkadza jakoś w patrzeniu ta opadająca powieka? Pogorszył Ci się przez to wzrok?
 
u mnie prawie tego nie widac, trzeba sie doobrze przypatrzyc :-) ( choć wzrok mam jak mysz, nie widze nic na odleglosc 30 cm, ale to przez to ze bylam wczesniakiem.)

Lekarka powiedziala ze to albo po mnie, albo gdzies w trakcie ciązy cos nie poszlo tak - urodzila sie juz z takim oczkiem i to straaasznie zapuchniętym. Kolezanka lepkarka powieziala ze to tak jak u mnie, nie bedzie widoczne, jak mala podrośnie, ale czytalam, ze może się też pogarszać. Mam iśc na kontrole jak mała skończy rok.
 
U mojego synka oczko też było zapuchnięte, ale nie tuz po narodzinach, a na kilka dni "po". W międzyczasie leżał pod lampami (miał żółtaczke) i pomyślałam, że może źle mu przysłonili to oczko i stąd ta opuchlizna, a potem to opadanie, no ale to chyba niemozliwe, skoro wada ma coś wspólnego z niedowładem mięśnia :confused:
 
Wiesz, ja dokładnie to samo pomyślałam, bo moja też leżała pod lampami.
( przedłużająca się żółtaczka) i jak zobaczyłam jak to wygląda!

Babki wogóle nie zwracały uwagi na to że mała zdziera sobie z oczu co chwila opaske ( ba, opaske - nawet tego nie było - kawałki bandaża!) to o się wsciekłam i kazałam przynieść bandaż elastyczny - to mi odpowiedziała taka jadna cholera, że nie ma ( w szpitalu!). ( uff, no to się wyżaliłam)...

Tak więc, moje obawy co do lamp też były. Że złe naświetlanie, mogło osłabić oko. - nie wiem, czy jest to możliwe, ale boję się o jej wzrok po takich przejściach.
 
No to widzę, że jesteśmy w niemal identycznej sytuacji i z tymi samymi wątpliwościami. Podjęlam decyzję co do tej konsultacji u plastyka - dam Ci znac, czego się dowiedziałam.
 
reklama
Witam,
podciagam temat, bo moja corcia tez ma problem z opadajaca powieczka. Lekarz mowi zeby obserwowac.. Jak wygladaja oczka Waszych dzieci? Krupka tez bylabym zainteresowana wynikami konsultacji u plastyka.
Moja corcia ma 7,5 m-ca.
 
Do góry