reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płaska główka

kemaya

mama wrześniowa 2009
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2006
Postów
132
Miasto
Co. Galway
Dziewczyny, czy któraś ma sprawdzony sposób na płaską główkę u niemowlaka?
Może któraś z Was miała taki problem?
Mój synek ma płaską główkę z tyłu, fakt spi na wznak, bo nawet jak go kłade na boczku to i tak się przekręca na plecki, a jak mu podkładam zwinięty kocyk, to budzi się z płaczem - chyba mu cierpnie ta strona od długiego leżenia.
Już sama nie wiem, co mam robić, opinie na ten temat sa podzielone, jedni mówią, że główka się zaokrągli jak zacznie siadać - inni, że juz nie i tak pozostanie, i trzeba dac dziecku spac w takiej pozycji w jakiej lubi.
O rany, jak nie urok to ... ;-) z tymi dziećmi.
 
reklama
hmm teraz to nie wiem co poradzić. ja Michała od dzieńdobry pilnowałam Kładłam go na boczkach, brzuszku...A teraz:eek: Może faktycznie mu się zaokrągli. Michał ma też czaszkę jakąś taką krzywą ale bez tragedii i mimo że chodzi to ma cały czas taką samą. Wiesz zawsze możesz kupić dziecku kask specjalny na takie sprawy:tak:
 
Hejka Kemaya,mam ten sam problem co ty mój maluszek tez ma plaska główke i mi pediatra dała skierowanie do neurologa i powiedziała że aby sie tego pozbyć dziecko musi mieć rehabilitacje.Własnie w styczniu zaczynamy ta rehabilitacje,zobaczymy czy pomoze,bo kazała tez klaść go na boczkach a on i tak mi sie obraca na plecki.Ps i tez urodzilam we wrześniu:-)
 
Kurcze mam ten sam problem, i też urodziłam we wrześniu.
Mały ma płaską główkę i do tego krzywą bo bardziej lubi jedną stronę przez napięcie mięśniowe które niestety ma a jeszcze nie jest leczone czekamy ny na rehabilitacje od 1.12-09 babka mówiła że najwcześniej w polowie stycznia będziemy mogli przyjść bo synek jest 11 w kolejce....
Bardzo mi żal tej główki, chciałabym aby miał kształtną ładną główkę.
Niestety też nie lubi leżeć na boku odwraca się spowrotem na wznak a jak podkładam coś żeby się nie obrócił to jest histeria, nie wiem co robić.
Też słyszałam że jak będzie coraz mniej leżał to mu się uformuje bo niby kości czaski do roku się zrastają i są plastyczne ale niewiem ile w tym prawdy....
 
Rany julek , moje dziecko zawsze spi na wznak, ale glowe kieruje w jedna strone [zwykle na zmiane] takze w gruncie sprawy glowka lezy na boczku ale jakos super okraglej glowki nie ma... w zasadzie jak sie powinno dziecko klasc do snu "na noc" ? U mnie zawsze wyglada to tak jak przedstawilam wyzej ale teraz nie jestem pewna czy robie to poprawnie...
 
Karolek jak miał dwa m-ce to zniekształciła mu sie brzydko główka z tylu, była płaska prawie jak deska. Dodatkowo jedna częsć półkuli jakby bardziej wystająca. Tez sie tym martwilam, maly spał na wznak, na boczkach nie chciał. Teraz ma prawie 10 m-cy i sam od siebie lubi spac na boczku, może dlatego się ładnie uksztaltowała. Wszystko będzie dobrze, powinna się normalnie uksztaltować. No chyba , że rzeczywiście bardzo Cie niepokoi kształ główki..Wtedy może bym pomyslała o wizycie u lekarza..;-)Pozdrawiam!
 
Dziewczyny, czy któraś ma sprawdzony sposób na płaską główkę u niemowlaka?
Może któraś z Was miała taki problem?
Mój synek ma płaską główkę z tyłu, fakt spi na wznak, bo nawet jak go kłade na boczku to i tak się przekręca na plecki, a jak mu podkładam zwinięty kocyk, to budzi się z płaczem - chyba mu cierpnie ta strona od długiego leżenia.
Już sama nie wiem, co mam robić, opinie na ten temat sa podzielone, jedni mówią, że główka się zaokrągli jak zacznie siadać - inni, że juz nie i tak pozostanie, i trzeba dac dziecku spac w takiej pozycji w jakiej lubi.
O rany, jak nie urok to ... ;-) z tymi dziećmi.

Mój synek miał krzywą główkę ale z jednej strony leżał tylko na jednym boczku i tą główkę trzymał na jedną stronę . Byłam u neurologa i dał mi skierowanie do konsultanta rehabilitacyjnego . Babka pokazała mi różne proste ćwiczenia na ta główkę . Cwiczenia robiłam tez ale oprócz tego poszłam z synkiem na basen . I powiem wam że to 100 razy lepsze niz jakakolwiek rehabilitacja . Sam zaczął tą główkę przekręcac na wszystkie strony i niedługo po wadzie nie było śladu . Główke miał jeszcze dłuzszy czas nierówną ale teraz już praktycznie tego nie widać . Jego wiek widac na moim suwaczku . Ogólnie trzeba dzieci zachecać aby jak najwięcej przekręcały głowę , pokazujemy zabawki ( ja miałam pozytywkę po tej stronie na którą powinien obracać ) , turlamy malucha na dywanie itp.
Ale mimo wszystko polecam basen , to rewelacyjny sposób :tak:
Chodziłam raz w tygodniu na zajęcia dla niemowląt po 30min.
 
Dziewczyny, czy któraś ma sprawdzony sposób na płaską główkę u niemowlaka?
Może któraś z Was miała taki problem?
Mój synek ma płaską główkę z tyłu, fakt spi na wznak, bo nawet jak go kłade na boczku to i tak się przekręca na plecki, a jak mu podkładam zwinięty kocyk, to budzi się z płaczem - chyba mu cierpnie ta strona od długiego leżenia.
Już sama nie wiem, co mam robić, opinie na ten temat sa podzielone, jedni mówią, że główka się zaokrągli jak zacznie siadać - inni, że juz nie i tak pozostanie, i trzeba dac dziecku spac w takiej pozycji w jakiej lubi.
O rany, jak nie urok to ... ;-) z tymi dziećmi.
 
reklama
reklama
Do góry