reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po knotroli usg bioderek

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Witam Was serdecznie

Bardzo proszę o Wasze opinie. Byłam dzisiaj na usg bioderek z moim 2,5 miesięcznym synkiem. Pan doktor powiedział, że wszystko jest w porządku a mimo to zalecił żeby na pampersa dokładać złożoną pieluchę tetrową i tak do minimum pół roku. Co o tym myślicie? czy macie jakieś doświadczenia z takim zaleceniem związane bo mnie nikt wcześniej nie informował o tym ani pediatra ani położna.

Sylwia
 
reklama
Witaj ja pierwszy raz bylam z corka na usg bioderek jak miala 6 tyg, wszystko bylo ok ale pytalam czy ta tetre jeszcze dokladac na pampersa to powiedzieli ze nie musze ale od czasu do czasu moge przelozyc. U nas kontrol zawsze jest 2 razy - jak dziecko ma 3,5 miesiaca bylo drugie usg i tez wszystko bylo ok i powiedzieli ze o dodatkowej tetrze mozemy juz zapomniec. Pozdrawiam
 
Hej mi o tetrze mówiła położna zaraz po wyjsciu ze szpitala powiedziała żebym kładła żeby bioderka były ok na pierwszej wizycie na usg jak Piotrek miał 1,5 miesiaca doktor powiedział że wszystko w porządku nastepna wizyta za 2 miesiace a tetre i tak mam przekładać i kłaść dziecko na brzuszku od czasu do czasu żeby byc pewnym że bioderka dalej też bedą sie prawidłowo rozwijać:tak: wiec radze sie tą tetra nie denerwować;-)
 
Elfica, Hania jak się urodziła powiedziedli mi, że z bioderkami wszystko ok, ale mam się zgłosić na kontrolne USG za 2 miesiące, pieluchowac nie kazali...
Jak Hania miała 2 miesiace lekarz powiedział, żeby pieluchować jedną tetrą i przyjść na kolejną kontrolę za 3 miesiące.. Ja przyznam szczerze, ze pieluchowałam Hanie bardzo mało, i jej było niewygodnie i ja często zapominałam:zawstydzona/y:. Za to dużo leżała na brzuszku i nosiłam ją w nosidełku, bo tak lekarz również doradzał, i jak już Hanię nosiłam na rękach to na biodrze:tak:. Dziś byłyśmy na kolejnym USG i wszystko jest w porządku:tak:.

DLatego myślę, że lekarze karzą pieluchować tak zapobiegawczo nawet mamom zdrowych dzieci:tak:.
 
Podobno są poduszeczki, które wkłada sie mięzy nóżki dziecku, jak leży...ale nie wiem...radzę przejść się do prywatnego lekarza, zajmującego się stawami biodrowymi u dzieci i u niego zasięgnąć porady i opinii o stanie bioderek maluszka.
 
mi znowu lekarz nie kazal wkladac,a pilelegniarka kazala.nie wkladalam,bo antoskowi bylo w tym nie wygodnie,poza tym bylo juz cieplo i szkoda dziecka.
 
A ja bym radziła dużo spokoju przede wszystkim:tak: Żadnych dodatkowych wizyt i żadnego szum - dzieciulek ma bioderka jak złoto, skoro usg nic nie wykazało. Pieluchowanie to rzeczywiście zabieg zapobiegawczy, a specjalne poduszeczki faktycznie się stosuje - ale już wtedy kiedy pojawia się jakiś problem. Jężeli będziesz miała ochote i cierpliwość - mnie jej również zabrakło:zawstydzona/y: - to zakładaj dodatkowo tetrę. Przy czy muszę powiedzieć że lekarz u którego ja robiłam małej usg, stwierdził, że pieluchowanie to zbędny zabieg.
Elfica uszy do góry:-) Pozdrawiam:-)
 
Mi ortopeda powiedział,że pieluchowanie tak naprawdę nic nie daje i jeśli dziecko ma nieprawidłowo rozwinięte bioderka to i tak nic nie pomoże. Dobrze robi częste kładzenie dziecka na brzuszku w pozycji żabki i noszenie go okrakiem na biodrze lub brzuchu. Jeżeli bioderka są prawidłowo rozwinięte to i tak trzeba za kilka m-cy powtórzyć usg żeby sprawdzić jak to postępuje dalej i czy podczas codziennych pielęgnacji nic się nie zmieniło. Jestem w tym temacie raczej dobrze poinformowana ponieważ moja córcia miała dysplazję stawów biodrowych i jeździliśmy prywatnie do dobrego specjalisty. Ale jeśli ktoś przez to że będzie pieluchował swoje maleństwo poczuje się spokojniej to proszę bardzo, na pewno w niczym to nie zaszkodzi
 
Ja byłam na USG jak Emi miała 7 tyg. bioderka były ok. Pani doktor powiedziała, że owszem można wkładać dodatkową tetrę, ale że było gorąco i dziecku nie wygodnie to nie jest to konieczność. Poleciła tylko żeby układać na brzuszku w żabkę, nosić na biodrze lub w nosidle. Ponowną kontrolę miałam mieć po 3 miesiącu i jeszcze jedną ponoć się robi jak dziecko zaczyna chodzić.
A co do poduszek to kuzynka była zmuszona zakładać ją swojej córce bo mała miała dysplazję i dla dziecka to była straszna udręka, tak więc raczej nie fundowałabym tego dziecku, które ma zdrowe bioderka.
 
reklama
Cześć
Czy dbacie jakoś szczególnie o bioderka waszych pociech (szczególnie chłopców)? Żona mojego kuzyna swojemu dziecku daje na pampersa pod ubranko jeszcze 2 pieluszki tetrowe między nogi!!!! Czy któraś z Was się z tym spotkała i czy faktycznie lepiej tak robić? Czy może ona jest przewrażliwiona?

Serdecznie pozdrawiam i proszę o komentarze:cool:
 
Do góry