reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po knotroli usg bioderek

nam lekarz od bioderek kazał nosic małego "rozkraczonego na naszych brzuchach" czyli jak normalnie go trzymalismy to podginalismy nozki i tak nimi "kierowalismy zeby znalazły sie na bokach brzuszka
 
reklama
Moja córka miała podejrzenie dyslazji bioderek i do roku jeździliśmy na kontrole. Nam kazano pieluszkować-czyli nosć dodatkowo pieluche flanelową krochmaloną oraz robić ćwiczenia.Ruchy okrężne wokól bioderek każdą nóżką. Po 6 tyg chyba pediatra powinien cię (każdego)skierować na usg bioder,żeby wykluczyć takie rzeczy.
 
Witam, ja zakladalam mojej corci jedna pieluszke tetrowa na pampersa a niekiedy wcale bo byly upaly. Jak miala 6 tyg bylysmy na usg bioderek i bylo ok, zapytalam czy zakladac ta pieluche to lekarka powiedziala ze jak mi sie przypomni to moge ale nie musze (i nie za czesto ja zakladalam). Jak miala 3,5 mies to bylysmy na drugim usg i tez bylo ok i powiedziala ze o dodatkowych pieluchach mozemy zapomniec. Mysle ze dodatkowa pielucha nie zaszkodzi. Wsrod moich znajomych kolezanek to akurat wszystkie zakladaly ta pieluszke maluchom. I wazny jest tez sposob noszenia i kladzenie na brzuszku.
 
Ortopeda (uważany w Krakowie za jednego z najlepszych) do którego ja poszłam z moją córeczką podejrzewaną o dysplazję typu IIb, powiedział, że podwójne pieluchowanie ma taki sam wpływ na bioderka jak podawanie witaminy C jednym słowem - żaden. Zalecił nam własnie tak jak napisała pyzuncia - noszenie małej na brzuchu z rozkraczonymi nóżkami aby obejmowały moje biodra. Pomogło rewelacyjnie - po miesiącu na badaniu zero dysplazji i obyło się bez szyny którą straszył nas inny ortopeda :happy2:
 
Nam usg wyszło super. Ortopeda powiedział że szerokie pieluchowanie przy zdrowych bioderkach może zrobić dziecku krzywdę. Więc lepiej zrobić usg i zobaczyć co powie lekarz niż działać na własną rękę bo może to się nie skończyć za dobrze dla dzidziusia. Pozdrawiam;-)
 
hejka:)
Mam pytanko. Potrzebuje zrobić Małej usg bioderek, ale też potrzebuje by ją ortopeda obejrzał, bo coś mi się nie podoba:(... czy jest jakiś taki lekarz w warszawie który i zrobi usg i od razu zbada moją córkę, bo zazwyczaj jest tak, że idę robić usg, a potem lece do ortopedy by ewentualnie zbadał Małą, a trochę to bez sensu.:crazy:
pozdrawiamy:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kaatia tytuł nie jest zły.;-) Ja niestety nie pomogę bo najpierw byłam u ortopedy, on obejrzał małą i mając 99% pewności że jest ok dał skierowanie na usg które potwierdziło pana doktora.:tak: Ja chodzę państwowo do ortopedy, tzn. jeżdżę do W-wy na ul. Soczi -chyba Stegny to są :-) doktor jest super, nazywa się Michał Lebiedowski (mam nadzieję ze nie przekręciłam )
 
reklama
ja tez z NFZ chodzilam do ortopedy...ale na Sanocka 6. Do kobiety (tam tylko facet i kobieta do wyboru) nie pamietam jak sie lekarka nazywa ale jest super. Mila sympatyczna, rzeczowa i ma swietne podejscie do dzieci.
 
Do góry